Autor Tema: Administratoru!  (Posjeta: 2233 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a2sb

• Hero Member
Administratoru!
« : 16. Ožujak. 2010, 08:10:10 »
Molio bih administratora ove stranice da ukaže uvijek nazočnim pojedincima kako je ovo HRVHF forum.
Ovo škrabanje na nekim nebuloznim dijalektima koje ni oni sami ne razumiju, uistinu nije primjereno!
Hvala,9A2SB Zlatko,Čepin,Hrvatska.
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9A5TD

• Sr. Member
Odg: Administratoru!
« Odgovori #1 : 16. Ožujak. 2010, 09:19:10 »
Ovo škrabanje na nekim nebuloznim dijalektima koje ni oni sami ne razumiju, uistinu nije primjereno!
Hvala,9A2SB Zlatko,Čepin,Hrvatska.

Co Zlatko, ma ca stripljes, to ca ti ne kapis jene beside od mice kompanije ki hita buline ni nis hudega, boh ti daj da moras predikat z Kikijem ki je Labinjon........

Od Kopra pa do Dubrovnika svi razumiju ,cento per cento.... , sto se sekiras Zlatko, kao da ti ne mozes ubaciti sleng iz STOPPELDORF-a, ja cu razumjeti sve garant....a zada znam i sa kime cu na pivu kada dodjem kod rodbine....

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #2 : 16. Ožujak. 2010, 10:09:42 »
Kad tad sam cekao da ce netko poceti "svikati" - zvizdati oko dijalekta i nacina pisanja na forumu.

SK TU E E (ili cak i ovo ne pase?)

p.s. http://www.istarski-rjecnik.com/ a jos malo i na googlu ;)
NHF

Offline 9a6arp

• Full Member
Administratoru!
« Odgovori #3 : 16. Ožujak. 2010, 10:25:20 »
Slažem se sa prvim postom ,, bez uvrede za sve dijalekte i nacionalne manjine,, neka to ostave za svoje regije ovo je globalni hrvatski forum pa pišimo hrvatski,, prijedlog bi mogao admistrator staviti na glasanje ili postaviti u pravila foruma da će postovi sa drugim jezičnim izričajem biti uklonjeni ili premješteni u direktorije za tim jezikom.. Znam da to nije jednostavno ali treba se napravit jednom rez,, sviđalo se to nekome ili ne. Zamislite da vam u pola osam navečer pričaju pola hrvatski pola njemački pola talijanski pola zagorski ili slovenski u središnjoj informativnoj emisiji,, kako bi ljudi reagirali.Ili pak idite na neki strani forum pa pišite hrvatski da vidimo što će se desiti od strane moderatora?

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #4 : 16. Ožujak. 2010, 10:30:50 »
A zakaj (kaj S5/zagorje/metropola/okolica Buzeta) ne? Bila bi fora, fršten?
Škoda ča onaj talijan ne zna pisat po hrvacki...a nanke ingleški mu ne gre...
Čirs

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #5 : 16. Ožujak. 2010, 10:58:20 »
Osječam se prozvan, pa da odgovorim.

Šta je forum?
Internetski forum je usluga na Internetu  koja omogućava razmjenu mišljenja među sudionicima uporabom web preglednika. Sve poruke koje korisnik napiše i pošalje na forum vidljive su svim ostalim sudionicima foruma. To nalikuje na oglasnu ploču (engl. massage board) na kojoj sudionici ostavljaju poruke.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Internetski_forum

Što je Hrvatski jezik?
Hrvatski jezik obuhvaća standardni, odnosno književni jezik te sve narodne govore kojima se služe Hrvati.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvatski_jezik

Forum nikako nije službeno glasilo gdje bi se trebao koristiti službeni jezik, a kako je to neka vrsta oglasne ploče, na kojoj može pisati svatko i obrača se onome koji će ga i razumijeti, ne vidim razloga za ikakve intervencije.
Savjetujem da onima koje to smeta, čim ugledaju neku nepoznatu riječ naprosto zatvore taj post i neka se ne nerviraju.
Na ovom forumu je dozvoljeno pisanje na svim narječjima RH pa čak i šire, sve dok se ne vrijeđa nekoga po bilo kojoj osnovi i dok je vezano uz radioamaterske teme.

Toliko od Administratora

LP
K
Kreso

Offline 9A5TD

• Sr. Member
« Odgovori #6 : 16. Ožujak. 2010, 11:11:39 »

Bravo Kreso,

Svaka cast, ocekivao sam takav odgovor od tebe, nema gore stvari nego kada radioamateri krenu raspljavati o politickim temama bez razloga. Osnova je radioamaterizam i mora biti malo zajebancije, mislim da svi jako dobro kuzimo kada se prica o nekom PA ili anteni na hrvatskom, srpskom, bosanskom ili slovenskom, fokus je usmjeren na bit teme a ne na gramatiku.... 

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #7 : 16. Ožujak. 2010, 11:32:45 »
Ono je bilo "službeno", a sad "privatno" mišljenje.
Ako je Martinu u interesu da ga razumijem ja, naravno da će pisati na ili službenom jeziku u RH ili na dijalektu koji obojica razumijemo.
Ako u svom uvjetno rečeno "blogu" ili "monologu" na ovom forumu ubaci koju tuđicu, pretpostavljam da to radi svjesno kako bi njegov tekst dobio neku osobnost. Može se dogoditi i da pretjera, ali je to onda njegova pogrešna procjena i nije postigao efekt koji je želio.
Mišljenja sam da za sada svi pisci na ovom forumu dobro balansiraju u navedenoj temi, od Toma sa sjevera, preko Martina na zapadu, pa do Mikea na jugu lijepe nam naše.
Također u večini slučajeva razumijemo i prijatelje iz ostalih zemalja koji se pojavljuju na ovom forumu i zbog toga mi je drago da smo ovaj forum napravili interesantnim za sve RA uz različitosti u jezicima i narječjima.

Kako bi rekao Tom, "najte kaj zameriti"

LP
K
Kreso

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #8 : 16. Ožujak. 2010, 12:37:42 »
Damir ..Krešo...ma tako je sve ok....Bravo...! Ja unosim ili pišem malo na Italijanskom radi zafrkancije pa malo duha treba da ima u napisima...nismo mi Akademija nauka...ili štotijaznam šta....? Ionako je dosta šturih napisa pa malo to oblikovati da bude zanimljivije...a ko nema duha...nema pomoći..? Rekli Englezoti u onom ratu: Da Nijemci imaju imalo smisla za humor ...dobili bi rat...? Velika većin ljudi danas razumije ili govori par jezika a za dijalekte je malo teže...koliko toga ima...? drugo selo drugi jezik...? Nego evo jedan vic iz čakavskog kraja...Grobinština...bio popis stanovništva...dođe ekipa do kuće pokuca izađe čovjek sa familijom...dobar dan..mi popisujemo blabla nego kako se vi zovete....ki ča ja..? dobro kako vam se žena zove...ki ča ona....u redu u redu a kćer....ki ča ta mića....onom drugom iz ekipe dopihdilo...Daj idemo a ove zapiši kao Kineze...! M.
Martin 9A3GE