Autor Tema: HLJK 2007  (Posjeta: 10367 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
Odg: HLJK 2007
« Odgovori #15 : 23. Srpanj. 2007, 06:25:38 »
Odlično Mate i dobra ideja sa snimkama.
Ja sam promašio kontest pa sam morao malo nadoknaditi ovaj vikend   : ) .
Bilo je jako dobro ovaj petak kako sam i opisao.
Znači ostaje nam  da odraditmo FW i WA!

Čujemo se i 73s de Luci 9A1Z
Luci, 9A1Z

Offline 9a4m

• Administrator
  • Jr. Member
« Odgovori #16 : 23. Srpanj. 2007, 07:58:14 »

Znači ostaje nam  da odraditmo FW i WA!

I 9A1CCY/9A5Y se ocekuje!
Kako je krenulo, uskoro bude i novi portal www.hrshf.net  ;)

M

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #17 : 03. Kolovoz. 2007, 16:09:14 »
Možda glupo pitanje. Postoji li ijedan pametan razlog zašto se u HRLJK veze na 6 i 4 metra ne računaju za generalni plasman? Da ne bi možda time ugrozili nečije interese?

73 de 9a2d

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #18 : 03. Kolovoz. 2007, 17:42:55 »
Pitanje nije glupo, ali bi bilo zanimljivo vidjeti o čemu se radi. Osobno, nemam ništa protiv da se i to računa, jer i to odražava nekakvu tehničku i operatorsku vještinu.

S druge strane, time bi se i južni dio Hrvatske uključio u borbu za generalni plasman, budući da nam bolje ide na 6 nego na bilo koliko manje metara ili centimetara.

A opet, sigurno bi time bilo više postaja na 6m i kao cilj postali bi zanimljiviji ostatku svijeta.

Prema postojećim propozicijama za nas blitvare generalni plasman je misaona imenica.

Iako, obzirom na kretanja na 3 cm bandu govore da ni to neće biti dovoljno, ali zgodna je i sama pomisao da se imaš nečemu nadati...

Smatram ovo samo još jednom idejom u smislu promjene pravila UKV natjecanja o kojima je već bilo riječi i na ovom forumu.

Uvidom u nekoliko dnevnika iz YU prebrojio sam preko 80 YU i 50 YO postaja, dobar dio toga rezultat je i malo poticajnijeg izbora kategorija, vjerujem.

Jesen se bliži, ima vremena za krojenje i prekrajanje...

Samo da nam se manager vrati s mora...

GG

Offline 9a5st

• Sr. Member
« Odgovori #19 : 03. Kolovoz. 2007, 19:42:04 »
Bravo 2D !!! Moj glas ZA !!!
73 de 9A5ST

Offline 9a2sb

• Hero Member
« Odgovori #20 : 03. Kolovoz. 2007, 20:10:16 »
Bravo "mladci",pravo pitanje.Evo i jednog vezano za "nagrade":pod prijelazni trofej (ili sl.) stoji da ga dobije onaj tko ostvari najveći score "radeći na više frekvencija (izuzev 50 i 70mhz)".Tako piše! Malo gledam prošlogodišnje rez. pa ostaje nedoumica ili možda griješim?Ma sigurno griješim...........hi.
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #21 : 03. Kolovoz. 2007, 20:15:25 »
To sam pitao jer mi već na živce ide to silno podilaženje nekima.

73 de 9a2d

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #22 : 04. Kolovoz. 2007, 04:36:49 »
Zlatko, naravno da ne griješiš. Pa jasno je da su prošlogodišnji pobjednici u generalnom plasmanu čisti ilegalci i da taj trofej treba pripasti drugima. No, treba imati dobre veze pa se sve može naštimati. Kadija te tuži, kadija ti sudi.

73 de 9a2d

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #23 : 04. Kolovoz. 2007, 04:54:36 »
Ova priča ima izgleda i neku svoju drugu pozadinu...

Osobno ne vjerujem da se pravila podešavaju prema zahtjevima pojedinaca ili jednog kluba, a svatko se u njima snalazi kako zna.

Ipak bi ih trebalo promijeniti.

GG

Offline 9A3AG

• Newbie
  • *
« Odgovori #24 : 04. Kolovoz. 2007, 16:04:48 »
ne bi se štel mešat u raspravu oko pravila da li to nekome pogoduje a nekome ne, al mislim da je primarni cij ovakvog zbrajanja skorova za generalni plasman bil pokušaj da se amateri aktiviraju na višim opsezima (možda sam si ja to malo krivo protumačil?).Ako je to bil cilj, bil je opradan, jedino kaj kod nas ima sve manje amatera pa se desi ko lani da klub koji dela samo na 2m bude 1. u generalnom poretku. Mislim da se u HLJK more biti 1. i bez 50MHz a more se biti 1. i samo sa 50MHz. Osobno mislim da ovaj c'test u takvoj formi trenutno nema smisla jer ne postoji medjunarodni plasman a 9A bas i ne obiluje konkurencijom (2-3 postaje u MO i još tolko u SO). Kad bi mozda HRS odlučil da organizira obradu logova za cijeli region (sama obrada logova i nije takav bajuk kad se uzme u obzir da sve radi PC uz asistenciju čovjeka; a misim da bi se za diplome moglo najti nekakvo rješenje uz par lijepih riječi sa HTZ) sigurno bi se našlo više ekipa koje bi stavile opremu na hrpu i probale napraviti čim bolji skor, al bi opet morali ići na više opsege jer sa E's nikad ne znaš (morti bu a morti i ne).

Eto malo razmišljanja kad se več ništ ne dela (več si 2 tjedna razmišljam kak bi mogel oddelat AA da probam ove nove antene kaj su u pokusnoj fazi, al nikak da se odlučim; preveč s..nja na poslu). Morti se kaj smiri do IARU VHF pa se čujemo na 2m (9A2L-MO).

lijepo pozdrav svima koliko vas ima a pogotovo onima s kojima se nisam čul neko vreme (nema se čas za hobi al se dela na tome da se i to promeni).

73 iz Ludbrega

Saša, 9A3AG

P.S. oni kaj čekaju QSL karte od 2L, 1EZA, 99F, 50EZA i 3AG budu se još malo potrpeli...

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #25 : 04. Kolovoz. 2007, 18:36:52 »
Tko se više sjeća zašto je uveden generalni plasman, vjerojatno da se potakne aktivnost na više i na višim opsezima. Pravilo je uvijek isto - za pobjedu treba prije svega sudjelovati u natjecanju pa kako bude. Istina da su se do sada izbistrile manje više 3 lokacije s kojih je je bitka za prvo mjesto izvjesnija, ali činjenica je da se rad na duge staze uvijek isplati. Možda susjednu crkne krava, ko zna?

Baš bi bilo zanimljivo vidjeti kako bi se karte podijelile da se bodovi sa 6m zbroje za generalni plasman?

Siguran sam da bi to potaklo aktivnost u više smjerova. Neki bi se koncentrirali na 6m, drugi možda na 3 cm. Sve ima svoje. Ali bilo bi nas više,a samim tim, siguran sam, i sami bismo radili više veza, jer bismo kao detinacija bili zanimljiviji, kao što su to danas nama OK i DL i sve usput na tom putu.

Ajmo probat, zašto ne?

Koliko god to izgledalo, ništa nije jednostavno ni lako. Pa ni osvajanje prvog mjesta na 6m, što se meni dva puta zalomilo, a prvi put 2000 zato što je 9A2YD zaboravio poslati dnevnik, a imao je preko sto veza više...
Drugi put sam se malo više potrudio...

Osobno bih izbacio strane postaje iz plasmana i posvetio se nama samima. Iako najinteligentnijom smatram pobjedu Matjaža Vidmara od prije desetak godina, kad na svim bandovima nije imao više od 10 W izlazne snage...

Nekako mi čini da je osnovni problem u tome kako da HRS kao krovna udruga nađe načina da potakne što više operatora da se uključe u ovaj i bilo koji drugi contest, a time povećaju i specifičnu težinu saveza kao takvog.

Samo da nam se manager dobro odmori  i osunča pa kad taj navali...

GG

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #26 : 04. Kolovoz. 2007, 19:27:48 »
GG

Koliko ja znam čitati propozicije, stanice izvan 9A nisu u konkurenciji (što je žalosno, jer imaju vrlo dobre rezultate). Meni je samo u svemu tome žao što se ne cijeni trud svih učesnika u natjecanju jednako, osobno nisam lud za peharima (jedino možda koji peharček, tu i tamo) niti za diplomama.

73 de 9a2d
« Zadnja izmjena: 04. Kolovoz. 2007, 19:38:02 9a2d »

Offline 9a1aa

• Newbie
  • *
« Odgovori #27 : 10. Kolovoz. 2007, 11:01:26 »
Kefa,

natjecanje se zove Hrvatski ljetni kup pa zato nema zajedničkog plasmana s postajama izvan 9A. Kada su bile one "najstarije" propozicije u vrijeme Pere 9A6A kao UKV managera bilo je više logova od postaja izvan 9A nego od hrvatskih postaja. Tada su neki i otvoreno rekli da nigdje (niti u jednom hrvatskom sportu) ne postoji Kup RH u kojem pobjednik može biti ljubljanska "Olimpija" ili beogradski "Partizan"..........

Ako odeš na cijeli IARU I.region dobit ćeš ogroman contest koji nema neku perspektivu. Tek tada ćeš dobiti neravnomjerne uvjete, misleći pri tome na lokacije za rad. Zato tu imamo Europski VHF, UHF/SHF i 6 metara conteste sa zajedničkim plasmanima. Tu su naravno i dva Marconi memoriala kao i dva Alpe Adria. Zar to nije dovoljno?

Problem u zbirnom rezultatu ne leži samo u zbrajanju bodova s nekih opsega a sa nekih ne. Problem može biti i u koeficijentima........ Neke zemlje u Europi ne boduju samo po kilometrima već i po radjenim poljima.....
Tema je opširna i treba je malo analizirati ali se slažem da se promjene mogu uvijek uvesti.

73, Ivo 9A1AA