Autor Tema: PLL-23cm  (Posjeta: 1037 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
PLL-23cm
« : 22. Siječanj. 2010, 23:02:40 »
Nije apolLO-32 ali zato radi  :D
23cm PLL iz furde, po datasheet be ova kutijica od Synergy trebala imati manji PN nego taj apolo.....

Probna verzija sa klasičnim komponentama (blaženi SMD - barem rupice ne moram bušiti na štampi)...
Podešavanje frekvencije u koracima od po 4 MHz sa mostićima, a sa trimerom na neku željenu (odd) frekenciju (beacon).

Sav materijal iz furde, najteže je bilo naći X-tal od 16MHz, ali thanks to Martin, kod njega ima toga na zalihi  ;D

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A3LI

• Sr. Member
Odg: PLL-23cm
« Odgovori #1 : 23. Siječanj. 2010, 22:33:49 »
Odlično!!

Dobra ideja kako iskoristiti neki VCO iz furde, šteta da nije sve SMD.
PLL 145106. Vidmarova škola   :)
Koji djelitelj prije njega?
Kako si izračunao loop filter, neki kalkulator ili približno?

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
Odg: PLL-23cm
« Odgovori #2 : 24. Siječanj. 2010, 00:14:44 »
Da, pa bit će SMD kad napravim finalnu verziju.
Ova je testna, kako je sve rađeno iz glave pa sam to napravio sa klasičnim komponentama da bi mogao lakše mijenjati i podešavati neke stvari. Uglavnom sve je proradilo iz prve...

145106 sam našao u furdi (PLL za 7,5 mhz TV link audio demodulator)
djelitelj je U893 ali probao sam i SDA4212 (oba neka furda) isto se ponašaju, inače su pin su pin to pin compatibilni..
Imao sam neki online kalkulator za filter ali to sam zagubio pa sam filter napravio po nekoj slicnoj gradnji (kazu da radi  ;D) pa nisam puno petljao i dodao kako je vec proracunao netko...
VCO ide od 1000 do 2000 MHz ali v tune bi trebao biti 0-20v, kako ja taj dio PLL-a napajam sa 12v ne mogu baš to pokriti sve ali za 23cm je ok..
Kako je izlaz iz ovog VCO dosta visok (15dBm) dodao sam još jedan ATT prije prescalera i jos mjesta za jedan att na izlazu..

U svakom slučaju, ako se radi SMD, mogu se koristiti neki novi VCO puno manji i manje izlazne snage pa otpadaju ATT, umjesto 145106 mogu se koristiti SMD 145151 ili 145152 koji su takodjer paralelni pll-ovi a za prescaler SMD 12079 koji ide do 2,9 GHz i onda to ispadne jaaaako maleno...

Možda jednog dana, kad uhvatim voljeeee

QV

"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz