Autor Tema: Repetitori - Stanje na terenu - Povratne informacije  (Posjeta: 2305 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A5TD

• Sr. Member
Repetitori - Stanje na terenu - Povratne informacije
« : 02. Siječanj. 2010, 19:19:23 »
Prvo svima sve naj u NY-2010. a onda odmah na posao. Kako sam se prihvatio zadatka po pitanju repetitora na podrucju:

1. Istarska Zup.
2. PRIM-RI Zup
3. Licko-Senjska
4. Zadarska Zup.

Volio bih sakupiti sve povratne informacije sa terena o STANJU repetitora, instalacija, pristupa do objekta i idajama korisnika koji se nalaze na tim podrucjima. Sto ima vise povratnih informacija lakse cemo napraviti plan popravaka, instalacija i deinstalacija navedene opreme, volio bih sakupiti sto je moguce vise informacija do kraja prvog mjeseca ili ti ga 31-Jan-2010.

Sve mozete poslati na moj privatni mail ili me kontaktirati na 098-224-284 / 091-224-2844 / od 08:00h do 21:00h

73...de 9A5TD

Offline 9A5TD

• Sr. Member
Odg: Repetitori - Stanje na terenu - Povratne informacije
« Odgovori #1 : 06. Siječanj. 2010, 11:11:14 »
jos uvijek nema povratnih informacija, znas sve je OK ?

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #2 : 06. Siječanj. 2010, 13:19:43 »
Eh, kad si odabrao područje s najmanje problema, ajde se ti brini oko dalmacije!!!  ;D ;)

LP
K
Kreso

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #3 : 06. Siječanj. 2010, 14:41:15 »
ajde se ti brini oko dalmacije!!!  ;D ;)

Ne berite brigu , u nas je sve O.K.  !

73 PJT
= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #4 : 06. Siječanj. 2010, 16:35:37 »
Ja nisam upučen pa onda pitam, jer sam bio uvjeren u suprotno, pa da me prosvijetlite.
Jeli Zadar u Dalmaciji ili još u Istri? :)

Offline 9a2zh

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #5 : 06. Siječanj. 2010, 17:40:17 »
i u zadru je sve u redu a pogotovo u Sibeniku
Istina rade uhf repetitori i to 2 sa Echolinkom
a 9A4NF i 9A5PH uredno brinu o njima pa nema problema
   9a2zh franjo

Offline 9A5TD

• Sr. Member
« Odgovori #6 : 16. Veljača. 2010, 21:33:08 »
R4-UCKA, OVaj post je pretezno namjenjen za podrucje pokrivanja VHF-repetitora na Ucki R4.

R4 je u neprekidnom radu vise od 3g ali  za prolaz je potrebno UKLJUCITI SUB TON od 254 Hz ( CTCSS), trenutno postoje opravdani razlozi za to pa molim za razumijevanje do daljnjega.

Od starijih kolega se ocekuju da mladje HAM-ve upute u neke tehnicke detalje i objasne im kako repetitor moze biti 100% ispravan ali se nece aktivirati bez odgovarajuceg subtona, sirenje dezimformacija je stetno i nekonstruktivno u bilo kojem pogledu, no po staroj navici svi problemi se u ovoj zemlji rjesavaju u birtiji nakon 3-ce runde tako da drugi dan nitko nista NE ZNA...

Dobivanje radioamaterske licence podrazumijeva neka opca znanja o koristenju uredjaja, elektrotehnike, repetitora, raspored kanala i osnove digitalije koja nas okruzuje u svim segmentima zivota, TU VISE NEMA NAZAD i nema smisla boriti se za povratak CrnoBijelih TV prijemnika  kada nasi klinci nemaju pojama da su ikada postojali.

Puno novih Hamova je preslo sa CB banda na VHF, sto je za pohvalu u svakom slucaju, no svo iskustvo i znanje na CB-u NE znaci puno ako je u glavama ostalo razmisljenje kako je pozivni tipa "ROKY" sada zamjenila neka oznaka 9A3XZY i kako je sve ostalo ISTO bas kao na CB-u, mnogi sadasnji kvalitetni HAM operatori imaju bogatu CB povijest, no mnogi su jos uvijek ostali na pocetku...CB karijere ali sa drugom oznakom

NHF...73...de 9A5TD 

Offline 9A5TD

• Sr. Member
« Odgovori #7 : 07. Ožujak. 2010, 17:26:01 »
Jucer je skinut R4 radi redovnog odrzavanja, uvijeti su bili nehumani i pristup lokaciji je NEZGODAN. Problem je opet nastao na starom duplexeru koji je prolupao tako da su intermodulacije izbacile R4 van funkcije do daljnjega. Brzinsko rasklapanje samo je potvrdilo sumnje...losi spojevi, lose lemljenje, oksidacija itd... uglavnom RAJ za nastajanje problema. Na slici je skolski primjer NASTAJANJA PROBLEMA.....