Autor Tema: RMNC potrebni savjeti  (Posjeta: 1898 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline E73DU

• Newbie
  • *
    • e73du
RMNC potrebni savjeti
« : 02. Siječanj. 2010, 00:11:00 »
Pozdrav svima! Kako vidim na mapama PR u 9A negdje u Slavoniji radio je, nadam se da jos uvijek radi neki od RMNC PR nodova. Kako sam prije nekog vremena dosao u posjed RMNC noda, i zelim da ga stavim u funkciju, trenutno ima znak koji ne pripada ovom kraju, potrebni su mi savjeti o ponovnom programiranju EPROM-a za RMNC. Ima li neko ovdje da ima iskustva sa tim, a da je i voljan da pomogne?
Uskoro treba da pocne sa radom APRS UI DIGI E79XLT-11 sa JN92ER, ovo pisem da obradujem aprs fanove.
Hvala na paznji!!

Offline E74GR

• Newbie
  • *
Odg: RMNC potrebni savjeti
« Odgovori #1 : 02. Siječanj. 2010, 09:48:17 »
Pozdrav !

Pokusaj iscitati eprom (pretpostavljam da je rijec o nekom 27Cxxx),postavi ih negdje pa da vidimo moze li ko to odraditi ... Tako je najlakse ... Mi smo tako sa paket radiom se patili dok nismo skontali adrese (cak smo i neki qbasic program napisali za zamjenu nekih parametara,da se ne moramo svaki puta patiti  8) ) na supervozelju,na nekim stanicama koje smo koristili za paket radio (Cajevcove policijske stanice) ...
I mi ovdje u Gradaccu smo razmisljali o APRS (kao i o ATV) ali vidjecemo da li ce se to realizovati  :-\ jer ovdje barem je najveci problem u prostoru za klub,kojeg nam je opcina uzela,pa je tako i volja za takvim aktivnostima prestala,nazalost  :'(

E74GR Jasko

P.S: Koristim priliku da svim radioamterima zazelim sretnu i bericetnu Novu godinu sa sto vise zdravlja,HAM rezultata i srece u privatnom zivotu te sto manje prepucavanja po HAM forumima ...  ;D ...

Offline E73DU

• Newbie
  • *
    • e73du
« Odgovori #2 : 02. Siječanj. 2010, 14:57:16 »
E Jasko pozdrav, ja sam iscitao eprom koji je na CPU plocici, ali da vidis, eprom na svakoj sem za napajanje, pa me to zbunilo,a procesor je za RMNC, slabiji je od onog za SV. APRS, pa evo citas na sve strane, jednostavan, TNC2 sa epromom za UI DIGI i stanica, pa sve na brdo.

Offline E74GR

• Newbie
  • *
« Odgovori #3 : 02. Siječanj. 2010, 17:55:06 »
Ma snaci ces se vec ti ....  :) ... Vidim da ti ide digitalija od ruke ... mozda bi bilo lakse kada bi na zvanicnoj stranici RM radioamatera pokusao naci kakav softver ili shemu ... Svaka cast za aktivnosti ... pratio sam i na Tvojoj stranici i na stranici od kluba ... Pozdravi mi Zorana,s kim sam se cuo par puta u zadnje vrijeme,a s kim sam svojevremeno (prije nekih cca 25 godina svakodnevno cuo na nekim KV skedovima ali eto zaboravi se,stari covjek  :-\ )

Volio bih nekada da se sretnemo ekipno sa ova dva prostora i da razmijenimo iskustva ...

Pozdrav

E74GR Jasko

Offline E73DU

• Newbie
  • *
    • e73du
« Odgovori #4 : 02. Siječanj. 2010, 20:59:35 »
Hah da snaci se hocu, ali ostavih oci na google-u  :o . Da Jasko, pa eto moguce da smo se i ti i ja culi, sjetis se pa ces reci. Sto se tice saradnje, a i mene, uvijek. Nego vidim niko se nije igrao sa RMNC, ili nema volju da mi pomogne, i sacuva vid?

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #5 : 05. Siječanj. 2010, 18:56:36 »
Bolje da pitaš na nekom Mađarskom forumu. Barem kod nas, je sve bilo u SV stilu.

Offline E73DU

• Newbie
  • *
    • e73du
« Odgovori #6 : 05. Siječanj. 2010, 22:43:47 »
Hvala na prijedlogu, imam i jedan SV, i za to bi dobro doslo ponesto pametno.