Autor Tema: microwave LNA  (Posjeta: 14628 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
Odg: microwave LNA
« Odgovori #30 : 17. Veljača. 2011, 18:01:22 »

Svaka čast Goran. Molim te, možeš preporučiti neki  program za početničke korake u microstrip-u?

Luci

Luci, evo nešto jednostavnije..
Upravo ga testira i mogu ti reći dobro to računa..

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #31 : 17. Veljača. 2011, 19:57:59 »
Pozdrav Adam,

Kako bi bilo da ispeglas taj filter sa simulacije i uporedis sa rezultatima mjerenja?
Program je odlican ali "optimistican" i namjenjen je samo za sintezu filtera, ili prvi korak
kod filter dizajna. Bez EM simulacije i optimizacije tesko je dobiti
ove rezultate u praksi.
1.5dB insertion loss na FR-4 (10) na 23cm, too good to be true?
Evo kako izgleda tvoj filter na drugom simulatoru,

73  
ad6iw
« Zadnja izmjena: 17. Veljača. 2011, 20:46:48 AD6IW »

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #32 : 17. Veljača. 2011, 21:00:17 »
Alo majstore,

je slažem se, kad se napravi EM simulacija i twikanje onda ćemo vidjeti kako to izgleda.
Inače, isto to mi je napomenuo i jedan iz Nuhertz-a koji rade taj sw i kaže mi da sada rade zajedno sa Sonnetom, tako da u biti EM simulaciju treba odraditi u Sonnetu i napraviti onda korekciju.

Problem je u tome sto ova free verzija soneta podržava samo 1mB memorije pa ne mogu napraviti simulaciju. Za 16mB treba samo poslati free request pa pošalju registration, ali im nesto ne radi mail  ???

Export za MWO radi ali kad se učita file u MWO onda dolazi do greške jer nisu uskladili VIA između tih SW  ;D
Export u DXF radi ali sa tim imam nekih problema kod prebacivanja u gerber, jer nisu izgleda verzije DXF iste, s tim se još igram..

Ti si čini mi se na ADS?
Poslali su mi iz Agilenta reg za mjesec dana pa cu bas malo usporediti rezultate.

Za MWO mi fali FIL200 licenca  :-\

Eto, malo da se ubije vrijeme dok se ne dodje doma

da dodam, zanimljivo je kako se mijenja S1,1 i S2,2 (dosta) ako se mijenja center impedance filtera, sličan S1,1 tvome sam dobio kod center impedance čini mi se 73 oma ili tu negdje. Passband ostaje isti kod promjene centar impedance (u biti debljine stubova)

QV in 5N
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #33 : 17. Veljača. 2011, 21:36:16 »
Adam,

Have a fun, kod filtera ti toga nece faliti  :)
Koristio sam tvoj primjer za simulaciju, na slici
Zbog cega si izabrao Butterworth filter?

73 ad6iw

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #34 : 18. Veljača. 2011, 04:52:40 »
Butterworth,

pa ništa specijalno, htio sam vidjeti u biti koliko je to manje strm skirt u o odnosu na Chebyshev filter.
Ovo je čisto simulacija, pa tako..
Na kraju se u biti vidi, da nama riple od 0.5 dB u passbandu ne igra toliko veliku ulogu za naše potrebe, istina dobije se malo strmini filter sto nama u biti i najvise treba.

A moglo se ici i na elyptični, ali znaš kako se kaže ;D ne može " i jare i pare",
U biti Chebyshev bi tu po meni odgovarao, jer taj riple je minimalan, a i naš raspon frekvencija za koji nam treba u transverterima je malen u odnosu na širinu filter -3dB pa ti se onda dešava da je taj ripl takoreć nepromjenjiv u tom "korisnom" rasponu frekvencija pa u biti mi od Chebysheva imamo Butterworth ali smo ušićarili strmiji filter (koliko - toliko).

Sa druge strane, kako sam limitiran memorijom (licencom) u sonnetu, mislio sam da ću uspjeti ušparati na memoriji s time što se kod Butterwortha zadaje samo CF i -3db point a kod Chebysheva i riple, pa je samim time i simulacija "teža" - više memorije treba u EM simulaciji u Sonnetu ali nisam ga uspio zaskočiti.  >:(

Pozdrav,

by the way, otvorim prije neki dan kutiju od jednog proizvoda pa sam se sjetio tebe:
Piše na kutiji: Designed by Apple in California , (dakle ne U.S.A.  :D)

QV
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #35 : 27. Rujan. 2012, 14:19:49 »
Evo nešto iz domaće radione a da nije Made in California  ;D
LNA od 50MHz - 4GHz....
Quick and dirthy..

QV
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #36 : 27. Rujan. 2012, 21:29:43 »
 Bravo Mestre ,

jeli to  za osobnu  upotrebu  ili ce  na trziste  , . . . . world wide ;)  ?

73 PJT
= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline 9A4OE

• Sr. Member
« Odgovori #37 : 09. Listopad. 2013, 20:23:47 »
Evo nešto iz domaće radione
.

U kit komplet moraš pod hitno neš dodat.
Zaš?

(This is my solution, LNA operational in 10 minutes. Solder if you can or want to)
 In the envelope you get a drawing, bottom left of the page shows a picture of what you have, with writing such as GND and + 8-15VDC.
 Get a small screw, screw it into the third hole from the left BY HAND.
 Too much power = too big screw.
 Screw goes through = small screw.
 Easy does it, should be just a little bit of resistance as you turn.
 That screw is electrical power, plus on your battery.
 All the holes in the four corners are negative, minus sign. Use screws, this time falling through the hole, to create four legs, similar to an oil rig.
 Create support so the screws to hold the board in place - use a non-conducting material. Ideas: cigarette filter tips (works), scrap plastic from coax cables (might need multiple layers), wall plug fixings (currently in use).
 Connect a wire to the screw sticking out from the positive, third hole from top left, by wrapping the wire around it. Write plus sign on it so you know later.
 Connect a wire to one of the screws in the corner, this will be negative.

The above method is in use for the last three weeks, the four legs are perfect support for mounting inside a junction box or on a piece of wood.

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #38 : 09. Listopad. 2013, 20:56:39 »

U kit komplet moraš pod hitno neš dodat.

Lemilicu, tinol i pastu  ;D

A cuj, ima svakakvih umjetnika i umjetnickih instalacija.
Ka bi postao koje sve upite dobijem, to bi bila nova tehnicka enciklopedija.
Pogledaj zadnji upit na stranicama od LNA4ALL koje sam dobio  ;D
Pita majstor da li to radi na struju, najradije bih mu odgovorio, NE - TO RADI NA PALENTU  ;D

QV
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #39 : 10. Listopad. 2013, 14:27:01 »
Dobar dan....! Opet kiša...u konobu i nešto raditi....EME je visoka degradacija-12.5 ....nazdravlje ? Nego ....evo jedan LNA ....nije i preskup spram ostalih kojima cijena ide čak do 300 E. ? ta roba je poskupjela skoro duplo....zato je spas Dr. Adamić LNA i to univerzalni.....! Bravo majstore ! Konačno nakon beskrajnih izmjena E-majlova stigla ručna savijačica ? Pravi alat za nas...nije ni skupa....imate je na RS Metali u Samoboru ! Kaže onaj "trgovac" plati i dođi je preuzmi u Samobor ? A ja njemu...čuj mona jedna pošaljem ti 50 K. više pa to spakuj i pošalji HP Expresom....entetente...jedva to uradio ? Svašta ? Evo slika dole ! Bene tutti quanti ! Martin
Martin 9A3GE

Offline YU7WL

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #40 : 20. Ožujak. 2014, 19:41:54 »
Danas mi stigne Mini-Circuits LNA modul TB-653+ (PSA4-5043+) pa rekoh da ga premerim.

Iako su imereni rezultati uporedivi sa podacima u data-sheet ipak ih treba uzeti sa rezervom jer 346A nije skoro kalibrisan.

73 Voja

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #41 : 21. Ožujak. 2014, 08:26:46 »
Voja pozdrav,

ajde digni napajanje na 5V i ponovi mjerenje...
Struja ce narasti na nekih 57mA pa me zanima koliko ce se NF povecati.

QV
Heinrich Rudolf Hertz

Offline YU7WL

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #42 : 21. Ožujak. 2014, 09:49:30 »
Voja pozdrav,

ajde digni napajanje na 5V i ponovi mjerenje...
Struja ce narasti na nekih 57mA pa me zanima koliko ce se NF povecati.

QV

Pojacanje skoci za 1dB a NF ostane isti.
Struja skoci na 54mA.

73 Voja

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #43 : 21. Ožujak. 2014, 09:59:02 »
TNX Voja,
dobro, je li imas mogucnost mjerenja OIP3 da utvrdis koliko se tu dobije sa povecanjem struje?

Ako nemas, isto dobro, ja sva ta mjerenja imam, samo usporedjujem tvoje rezultate sa ostalim koji su dobili ljudi diljem svijeta.

QV
Heinrich Rudolf Hertz

Offline YU7WL

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #44 : 21. Ožujak. 2014, 10:47:00 »
TNX Voja,
dobro, je li imas mogucnost mjerenja OIP3 da utvrdis koliko se tu dobije sa povecanjem struje?

Ako nemas, isto dobro, ja sva ta mjerenja imam, samo usporedjujem tvoje rezultate sa ostalim koji su dobili ljudi diljem svijeta.

QV

Na zalost (za sada) imam samo jedan SG.

73 Voja