Autor Tema: TV dual band RX  (Posjeta: 1772 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
TV dual band RX
« : 27. Rujan. 2009, 21:32:05 »
Dakle TV/ATV rx, koji kontinuirano pokriva područje od 850-2450 MHz, 23 i 13cm u jednoj kutiji, sa mogućnosti spajanja lnb-a za 3.4 i 10 GHz, VFO, memorije, podešavanje međufrelvencije, L.O. LNB-a za točan prikaz i sve to samo na 12v napajanju

Naprava isprobana, radiiii, i sada se trpa u kutiju, radovi u tijeku:
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a1un

• Sr. Member
Odg: TV dual band RX
« Odgovori #1 : 01. Listopad. 2009, 07:14:23 »

Offline 9A5TD

• Sr. Member
« Odgovori #2 : 01. Listopad. 2009, 08:41:35 »
KOLIKO MI SE CINI,,,, ovo na slici je STANDARDNA oprema OiV-a za terenske prijenose, ne spada bas po HAM !

Offline 9a2ko

• Sr. Member
« Odgovori #3 : 01. Listopad. 2009, 08:46:41 »
Damire, uvaženi prijatelju OiV ce uredjaj pokloniti ATV-u te linkove jer im nece trebati..prelaze na DTV...hi
Nije svako zlo za zlo.... :D

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #4 : 01. Listopad. 2009, 13:33:14 »
Sve je to istina što ste napisali, to je prijenosni link, jednog takvog montiraju i na terasi na Učki kad imaju neki prijenos iz Istre. Naravno da imaju novu digitalnu prijenosnu opremu ali ipak im je nekako lakse raditi sa starom analogijom.

Inace analalogija bi se na Učki HRT... trebala ugasiti do kraja godine, a do kraja iduće sve bi trebalo biti čisto od analogije na Učki..

A sto se tiče zelenih, ta smješna ekipa polupismenjaka, se gura gdje može, dobro piše na onim vijestima parentium.com da znaju daviti i za manje stvari.. kao prvo ono nije prijemnik nego link  :D

a kao drugo nek se zeleni idu buniti pod radar na ucku ako imaju mu.. , nemaju pristup lokaciji, nesmiju slikati, ne smiju ni prdnuti da se ne zatrese slika na radaru  ;D ;D, da zeleni... ahaha

QV

"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #5 : 05. Listopad. 2009, 22:54:34 »
Skoro pa gotovo...
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #6 : 06. Listopad. 2009, 22:08:34 »
Projekt gotov..
Srećko, ne mogu primjetiti razliku u osjetljivosti tunera između 1300 i 2300 MHz, ponaša se linearno koliko sam ja to mogao izmjeriti po kvaliteti slike...
Tuner koji koristim je iz Amstrada SAT-3000..
Discovery sa DVB-s emitiran na 2380 i priman na ovajh RX analogno

QV
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
« Odgovori #7 : 07. Listopad. 2009, 10:26:40 »
odlično i uredno složeno, sjedi 5  ;)
Mislio sam Adame na razliku između Comecha na 2.3 i ovog proširenog tunera na 1.3. Ako sam krivo shvatio iz teksta ispravi me. Ako budeš u mogućnosti probaj nekako ispitati prošireni tuner na 1.3 i usporediti sa Comtechom na 2.4 na većoj udaljenosti, recimo sa one portabl lokacije kod tebe.
EME enthusiast

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #8 : 07. Listopad. 2009, 11:35:45 »
OK Srećko, malo bi bilo bezveze uspoređivati jednoga na 2,3 sa drugim na 1,3 GHz, vjerovatno si mislio usporediti Comtech 2,3 tuner koji je ufb sa ovim SAT ali takodje na 2,3.

Evo danas ugrađujem Comtech 2,3 u SAT RX koji će koristiti njegovo originalno I1C upravljanje i sve ostalo, dakle goli Comtech u SAT TV rx pa ćemo onda to usporediti..

QV
Heinrich Rudolf Hertz