Autor Tema: ?lanske diskusije za 9a3ge-?estitke  (Posjeta: 1849 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a3ru

• Jr. Member
  • **
  • Member of 9A1N contest team
?lanske diskusije za 9a3ge-?estitke
« : 24. Rujan. 2009, 10:38:18 »
Martine sve čestitke za toliki entuzijazam koji pokazuješ u konstruktorstvu. Ti si zaista primjer kakav bi radioamater trebao biti.Eh-samo da je takvih kao ti puno više !!Samo nastavi možda nekoga povučeš da i on proba nešto SAM napraviti,pa da to proradi (i to puno bolje nego neke izvikane firme).Sve dobro.Sa guštom čitam svaki tvoj post !! Željko -9A3RU

Offline 9A3GE

• Hero Member
Odg: ?lanske diskusije za 9a3ge-?estitke
« Odgovori #1 : 05. Listopad. 2009, 14:39:45 »
Željko...fala lipo...al me hvališ...ha....a što se mere kada mi se to sviđa....grmo naprej ...vavik.....? Stigao E-mail od G0NFA....pa hoće razne podatke od 9A vhf-uhf-shf stanica....budem mu poslao već...jeli i vama stigao...? Evo u pdf   9A stsnice...aktivne..? M.
Martin 9A3GE

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #2 : 06. Listopad. 2009, 18:22:31 »
Stiglo i meni za 9a8ww....gdje li me je našao :) , kada nikad pod tim znakom nisam radio na VHF-u.....

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #3 : 11. Studeni. 2009, 13:57:18 »
DANAS....? GOSTIJU KAO U SVATOVIMA...? M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #4 : 29. Ožujak. 2010, 13:42:21 »
Evo štase viđelo   oko 600 E.   ! Komplet glodalica za tiskovinu ? Gore-dole ..ljevo -desno...! Meanički solidno ...super...a ne one pljastike iz Pordenona ...a košta pet puta više...? Vidjeli i pločicu koju je obradio i izbušio....perfektno...! M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #5 : 29. Ožujak. 2010, 19:02:51 »
Evo veće slike !M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #6 : 05. Travanj. 2010, 00:45:54 »
Evo da ...! Sretan Uskrs ! Kiša vamo baš grdo...? Dragane dobar ti je azimut rotator ! Bene...večeras se je sređivao IC 221E te se dobili dobro poboljšanje na prijemu ...čuo se i far iz Dežele...na 144.486 Mhz desetak kiloherza iznad našeg BVS-a...te pošto ovdje postoji mogućnost brzog preklapanja antene na razne uređaje ....uspoređivalo se jedno za drugim pa tako jedno desetak puta...? Na prvom mjestu je FT817 pa ic 703+ transverter onda IC211E te posljedni FT897 ? Na njemu BVS probija sa 59 (loš prvi mixer...tek sa svojim DSP-om se je popravilo stanje) Iznenađuje "stari" IC221E koji dobro podnosi smetnju od BVS-a ? dok najbolje podnosi smetnju (bliski jaki signal) je transverter i IC 703 a najbolji prijem je na FT817 a isto podnosi sasvim dobro bliski jaki signal...! Što je tu je ..tako stvari stoje ? U malom FT-tejcu 817  je ugrađen DSP...(u NF-u) koji najbolje radi od svih modela ( ima ga u Wimo...skupo..? ) te ovaj veliki crni sa svojim zvučnikom isto dobro radi....a ugrađeni DSP  u FT 897 i IC703 ...tako-tako...ne postiže se ono kao se ovim...podešavati nivoe u sužavati propusni dio...ne ispada dobro nikako...naspram ovijeh ? DSP...služi dobro pri SSB radu te donekle za CW i  nije uporabljjiv za digitalije MS...EME i ostale stvari koje rade na z. karticu u PC-iju...? TOliko za danas...! M.
Martin 9A3GE