Autor Tema: Repetitori-Digipiteri-D-Star-APRS dje ba zapelo....  (Posjeta: 2898 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A5TD

• Sr. Member
Repetitori-Digipiteri-D-Star-APRS dje ba zapelo....
« : 20. Rujan. 2009, 23:19:29 »
Mozda samo ja zivim u neznanju pa da provjerim na pravom mjestu?

Nekako mi se cini da prolazi i zadnji "VOZ" za pokoji servis, kontrolu ili podesavanje opreme koja se nalazi na cukama, znamo da je kriza ali posto je kod nas kriza VEC BAREM 20g nista se bitno nije promjenilo. Dobar izgovor za ljenost ili nesposobnost ili nezainteresiranost ili nesredjene papire ili ugovore sa OiV-m.

Prica se o problemima sa OiV-m i amaterskom opremom koja se nalazi na tim lokacijama !!

NE znam koji su pravi razlozi da je uopce moglo doci do takvih problema, jer ako su RadioAmateri imali poseban tretman u doba EX-YU i sve je bilo OK, zasto odjednom izranja potreba za najamninama, odobrenjima i ne znam cime sve ne? Odgovorni ljudi se osobno poznaju i krajnje je vrijeme da sjednu za stol pa dogovore neke stvari prije nego kola krenu nizbrdo punom brzinom.....

(Da ne bi bilo zabune, OiV su jos uvijek drzavna firma, RadioAmateri su organizacija od posebnog drustvenog znacaja koju sponzorira drzava, ZTK, DUSUZ i mnogi drugi subjekti, dakle.........??????????)

( Barem sada papirologija ne bi trebala biti problem jer imamo dvije tajnice )

Ocekujem da se javi neko odgovoran pa pojasni malo situaciju, ako mu je potrebna pomoc neka iznese probem javno pa da vidimo mozemo li nekako pokrenuti stvari na bolje.

73...de 9A5TD 

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
Odg: Repetitori-Digipiteri-D-Star-APRS dje ba zapelo....
« Odgovori #1 : 21. Rujan. 2009, 08:40:32 »
W.T.F. ...
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A4OE

• Sr. Member
« Odgovori #2 : 02. Listopad. 2009, 15:21:32 »
Sto je u planu do kraja godine (tocka 7) pa zakljuci sam.
Citat iz zapisnika 2. sjednice IO
"Ad 5.
Preostale obveze HRS-a  zaključno s 31.12.2009. godine
Uvodna riječ: Zdenko Blažičević 9A2HI   
Izvjestitelji: Zdenko Blažičević 9A2HI   Predsjedavatelj se detaljnije osvrnuo na projekte koje, zaključno sa 31.12.2009. godine, HRS planira realizirati:
1. Odlazak ARG reprezentacije na IARU R1 ARDF prvenstvo u Bugarsku, od 16. do 21.09.2009. godine
2. Sudjelovanje na međunarodnom radioamaterskom sajmu „Zagreb Radio Fest 2009.“ od 11. do 12. rujna 2009.
3. Sudjelovanje na izloži inovacija ARCA 2009., koja se organizira pri Jesenjem zagrebačkom velesajmu u rujnu
2009.
4. Planira se nabavka opreme za HRSVKS
5. Planira se izdati još tri broja časopisa „Radio HRS“ – brojevi 4. i 5 i 6 s tim da broj 6 teretiti proračun 2010.
godine.
6. U završnoj fazi je izrada Priručnika za slijepe radioamatere
7. Planira se nabavka jednog pričuvnog repetitora
8. Planiranom dinamikom održavati će se sva KV i UKV natjecanja
9. Sukladno planu HRS-a uputiti UKV menadžera  kotizacija za sudjelovanje na Interim Meetingu IARU R1 u Beču,
od 19. do 21. veljače 2010." 

Da ce ti netko od mjerodavnih pojasniti neke stvari malo sutra. Ne mogu se oni spustati na tu razinu da bi preko nekakvih foruma tebi ili bilo kome nesto objasnjavali. Mi smo samo obicni clanovi radioklubova cija je jedina obaveza da uplate clanarinu, oni su ipak razina vise, svijet za sebe.
Uvijek ce ti biti odgovor lokalna razina pa sad ti sam zakljuci, a lokalnoj razini zakljucane ruke jer nema dogovora na visoj razini.
Zaboravi sve i posveti se svome poslu od kojeg na kraju krajeva i zivis, a ovo je samo hobi!

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
« Odgovori #3 : 02. Listopad. 2009, 15:55:06 »
Da ce ti netko od mjerodavnih pojasniti neke stvari malo sutra. Ne mogu se oni spustati na tu razinu da bi preko nekakvih foruma tebi ili bilo kome nesto objasnjavali. Mi smo samo obicni clanovi radioklubova cija je jedina obaveza da uplate clanarinu, oni su ipak razina vise, svijet za sebe.
Uvijek ce ti biti odgovor lokalna razina pa sad ti sam zakljuci, a lokalnoj razini zakljucane ruke jer nema dogovora na visoj razini.
Zaboravi sve i posveti se svome poslu od kojeg na kraju krajeva i zivis, a ovo je samo hobi!

u potpunosti se slazem sa tobom!
EME enthusiast

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #4 : 02. Listopad. 2009, 20:07:17 »
Eeee ekipa, ekipa..
Pa šta mislite da će vam savez doći postaviti repetitor, prošla su ta vremena, dok je bilo Tita- bilo je i shita, sada ako si sami nesto ne skupusate i pobrinete se za lokalnu situaciju neće biti previše bla bla preko repetitora i sličnih prijenosnika.

Srećko, oće li taj repetitor u Zg više u pogon??
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A5TD

• Sr. Member
« Odgovori #5 : 02. Listopad. 2009, 21:49:49 »
......... sve i posveti se svome poslu od kojeg na kraju krajeva i zivis, a ovo je samo hobi!

Ma da tako je najlakse, ako to radi cijela HR pa ne moramo bas i mi sljediti sve negativne trendove...ako je samo Hobi cemu onda savez, cemu udruga, cemu diplome, cemu kodex, cemu takmicenja itd..itd...

Odgovorne ne treba prozivati nego je sasvim logicno da se oni sami jave sa odgovorima koji se od njih ocekuju, no isto tako moramo svi znati da u HRS nema profesionalaca nego je svaka funkcija dodatno opterecenje na sve vec postojece u svakodnevnici, tako i inicijative trebaju krenuti sa lokalne razine, telepatija jos nije opcija po "defaultu" pa nema sanse da netko u ZG zna sto, kako i kada treba napraviti u Splitu ako to ne gura netko iz Splita !!!

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
« Odgovori #6 : 02. Listopad. 2009, 22:23:15 »
Srećko, oće li taj repetitor u Zg više u pogon??

Adame, evo malo sam zapustio gradnju repetitora, tj. VF dio repetitora je gotov. zalemljen je i video modulator (jos samo da narihtam zavojnice video ekvilajzera), a onda pristupa audio modulator i to je to. Nisam stigao sve to raditi, zbog obveza prema faksu ( u medjuvremenu sam diplomirao  :) )
EME enthusiast

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #7 : 03. Listopad. 2009, 08:45:56 »
Znaju oni dobro što treba i ne samo u Splitu ali nije ih briga. >:(

73,9A6R
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9A4OE

• Sr. Member
« Odgovori #8 : 03. Listopad. 2009, 20:00:29 »
Cemu savez, pa njegova svrha je da bi zadovoljio zakonske propise, znas i sam, nisi clan saveza nema dozvole za postaju.
Kad se netko prihvaca nekakve "funkcije" zna dobro sto ona sa sobom nosi.
Damire sam kazes da odgovorne ne treba prozivati nego je logicno da se sami jave, tvoj post nosi datum 20.09 danas je 03.10, pa dali ti se je netko od odgovornih javio u ovih 13 dana i objasnio sve sto te interesira?
Svojedobno je ra oprema iz objekta OiV (ili HT neznam sad tocno) izmjestena u kulu, a znas li da je kula vlasnistvo PD Ucka koju je uzurpirala Javna ustanova park prirode Ucka. Oko toga vode spor i zahtjevaju da im vrate i ociste od svega sto je sad gore montirano. Sto ako PD Ucka dobije spor? Tko ce tada ici u pregovore sa OiV lokalni radioklub ili savez?

Damir

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #9 : 03. Listopad. 2009, 20:59:41 »
Niht Ante, Darinka Darinka  :D

Ovo su stvarno neke nove informacije koje nisam znao, 4OE u kuli i na kuli je samo jedna antena i jedan repetitor i to R4..

QV
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A4OE

• Sr. Member
« Odgovori #10 : 04. Listopad. 2009, 19:42:06 »
RV56 repetitor izlazna frekvencija 145.700 MHz

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #11 : 05. Listopad. 2009, 08:47:56 »
Trebalo bi poskidat sve repetitore i prodat ih za dobre šolde, pa ki voli nek si postavlja repetitor i plaća sve sam, da vidim kako bi onda dizali ruke i koliko bi istih radilo ;)
73

Offline 9A5TD

• Sr. Member
« Odgovori #12 : 05. Listopad. 2009, 08:55:16 »
Svojedobno je ra oprema iz objekta OiV (ili HT neznam sad tocno) izmjestena u kulu, a znas li da je kula vlasnistvo PD Ucka koju je uzurpirala Javna ustanova park prirode Ucka...........

Ne brini ti brigu oko toga, sa pametnim ljudima se lako dogovoriti oko svega i nema nikakvih problema za sada na Ucki. Park prirode je jedna prica, OiV je druga i nas se ti odnosi ne ticu. No da ti bude lakse samo da ti kazem kako je ekipa iz parka brzo smanjila tenzije oko vracanja, dugova itd kada im je OiV predlozio da fino sudjeluju u odrzavanju ceste, ciscenju snjega po zimi, i ostalim troskovima koji postoje za navedenu lokaciju..

R4 je na Kuli vec par godina, nadam se da ce tamo i UHF jer bi to bila prava stvar, D-star , ATV i RU su u prostorima OiV-a sto je dobro radi tehnickih uvijeta koje pruza takav objekat, no problem je zaklonjensot antenskog sustava u odnosu na Kulu npr.

Radi se na tome da D-star bude spojen na Internet a tada ces imati i izlaz ATV na net kao i Echo-link na svom kanalu i to na Ucki, cak i Meteo-stanica je u planu no o tom potom.  

Offline 9A4OE

• Sr. Member
« Odgovori #13 : 05. Listopad. 2009, 19:19:41 »
Koja je poanta posta sa pocetka?

Damir

Offline 9A5TD

• Sr. Member
« Odgovori #14 : 05. Listopad. 2009, 19:33:55 »
Koja je poanta posta sa pocetka?
Damir

Poanta je sljedeca:

MALO je onih koji zeli preuzeti odgovornost za bilo kakav segment, puno je lakse njurgat i prigovarat nego staviti prste u vatru. Mozda se osobno i prihvatim neke duznosti, no tada ce nastati problem posto kod mene nema demokracije.......