Autor Tema: IARU I. Region VHF contest 2009  (Posjeta: 27557 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a3nm

• Newbie
  • *
Odg: IARU I. Region VHF contest 2009
« Odgovori #90 : 11. Rujan. 2009, 11:02:58 »
Pozdrav svima !

Nevolim baš pisati ali dirnuli ste me u slabu točku pa eto i mojeg misljenja:

Pomalo bih se slozio sa svima glede Vučjaka, imao sam prilike raditi odozgo i sve u svemu
taj kontest smo proživili svašta!!!
Došli smo u četvrtak navečer po sunčanom vremenu... ma milina..... malo raspravljali obišli
vrh i otišli na spavanje... Ujutro, nemreš belivit, sve bijelo, 10ak cm snijega vrijeme koma kao u sred zime!!!
A kroz cijeli kontest vjetrina tako da je jedan uvijek bio zaposlen na cijevi koja je nosila 4x16FT nebi li
ikako održao smijer.... Puno statike, prijemnik je kuvao od Talijana!!!!!!!!!!!
Uglavnom koma za toliki napor i uložena sredstva....

Moj osvrt bi bio da je lokacija malo preotvorena i preblizu big ganovima iz Italije a sada i Slovenije !!!
Nekako sam dobio dojam da baš neidu dobro DL !!!!! A bez toga u IARU VHF nema top plasmana....

Obzirom da sam u zadnjih nekoliko godina bio u više navrata na LIČKOJ PLJEŠEVICI u izvidima nebi li probali
odraditi kontest odozgo, oduševljen sam lokacijom!!! Pristup relativno lak, antene se lako postavljaju samo
treba dobar agregat ili 2 i malo sreće sa vremenskim uvjetima!!!
No lokacija koja po meni sigurno daje 300K +++ !!!!!!!!!
Kod nas u 5Y smo zainteresirani jako za odlazak na tu lokaciju no nema dovoljno ljudi za takav poduhvat!!!
(IMA LI ZAINTERESIRANIH ??? )

Složio bi se i sa Leonom glede Ozeblina ali je pristup otežan a sve drugo je kao na Ličkoj!!!
Da ne spominjem kako smo 4M,3LG i moja malenkost tražili put do gore i nikada ga nismo našli osim
što smo skoro zalutali i na kraju odustali u podnožju Ozeblina (cca 500m do vrha ) !!!!

Mislim da ima još nekoliko lokacija koje su pružale dobre rezultate ali ih nepoznajem i nemogu o njima....
Tu bi prvenstveno spomenuo ŠATOR (7AJH/2), KLEKOVAČU a nekada su i sa VLAŠIĆA rasturali....
Namjerno ću izostaviti jednu lokaciju u E7 na 2228m da se opet nebi podigla prašina......

Ja tipujem na LIČKU PLJEŠEVICU a nadam se da će se moja želja da odradim jedan pravi kontest odozgo
i ostvariti !!!!

BY THE WAY: 5Y ima 282000 poena u IARU VHF uz rekao bi ispod prosječne prilike!!!!
                   Dati ću kompletan izvještaj slijedećih dana kada odem na lokaciju po log !

73 de Saša 9A3NM

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #91 : 11. Rujan. 2009, 11:11:18 »
 ;D ;D ;D

Zanimljivo, 1980 godine 9a9aa i ja smo isto imali problema s lokacijom Ozeblina.... Baš sam jutros našao slike, šteta da ih nisam poslao na Jarun da se malo nasmijete.

Lička Plešivica je svakako pristupanija , jer se vozilom dođe pravo na vrh i onda je sve samo pitanje istovara i agregata. Ali te iste 2002 godine tu su stigli 9A2L običnim kombijem, zanči svaki kamion ide bez problema.

Talijani su 50 km dalji , ostali tu negdje.

Jedino treba imati u vidu statiku i biti antenama spreman na to.

BTW, ima u E7 još jedna odlična loakcija i relativno lako dostupna, Vitorog na 1906m asl, nekad bio JNA objekt gore, sad biciklistička staza, lokator ne znam ,davno je bio IE76A. Ali Klekovača svakako rules, opet uz agregat.

GG

Offline 9a1un

• Sr. Member

Offline yu7ef

• Sr. Member
« Odgovori #93 : 11. Rujan. 2009, 12:23:19 »
Citat:
Poželjno je da dragovoljac ima 4 noge   

Mike, nekad ni taj sa 4 noge ne mozes dobiti na poslugu cak i da platis  ...

Kad je nasa ekipa YU7BCD isla na Dzeravicu (2665m asl) vojnim kaomionima smo izasli na oko 1400m a sve dalje
je moralo ici na ledjima i pesice. Srecom ekipa je bila oko 20 ljudi (ima slika na mojim web stranama) pa smo za
dva dana uspeli izaci gore. Elem, drugog dana, kad smo se spremali da krenemo sa nekih 1800m, naidje cobanin
sa magarcem (tovarom) i mi mu ponudimo da platimo da nam on iznese gore makar agregat i gorivo na sta nam
je on rekao: "Nisam lud, da mi crkne magare", okrenu se i odjuri dalje od nas ludaka ... naravno da smo mi sve to
ipak izneli gore na vrh gde se u uvalama sneg ne topi ni u julu mesecu a temperatura ne prelazi 5-6 stepeni ...

Eh, to su bili dani ...

73, Popa, YU7EF

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #94 : 11. Rujan. 2009, 13:11:00 »
Aj svi malo u planinare...baš dobro ..za kondiciju...a čist zrak....i ostalo ..ko to mere platiti....nego ..evo vam Snježnjik...do doma je cesta....a iznad je vrh...1506 metara nad morem...dom je devastiran i napušten...gornji dio...dolnji je ok....sve se mere smjestiti tamo....? A ima još vrhunaca na koje se može komotno stići....? M.
Martin 9A3GE

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #95 : 11. Rujan. 2009, 15:53:44 »
NA forumu planinarskog saveza veliki se boj bije oko tog doma koji .- ne postoji, jer s enitko nije sjetio upisati ga u katastar i okolicu, hi.

Cesta... ljudi govore staza i sad ratuiju da li da je prošire za dopremu 250 tona građevinskog materijala za popravak doma...

Lokacija vjerojatno KO, ali točno na sjeveru je 300 m viši S5 Snježnik s kojeg radio S59DGO... A ni ostali nisu daleko.

Ali svakako izvedivo kad se dom sredi.

Plješivica rules.

GG

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #96 : 11. Rujan. 2009, 16:31:56 »
Gogo,

Bio sam na Vitirogu prije mnogo godina
sa YU4EBL. Radili smo cuda  sa
gluvim Minix-om, ako se jos ko sjeca tog
cuda tehnike?
UFB lokacija, ali nije bilo puta.
Mozda su u medjuvremenu nesto
napravili.
Bio sam na Vlasicu par puta, zajedno sa Vickom 9A5AA.
Radili smo iz tadasnjeg YU4BYZ kontejnera ali je bilo dosta QRM od profi odasiljaca
Po meni nije sve u visini za vhf/uhf, cak je bolje
nekad biti nize zbog visine tropo layer-a.
Zakon je 1000m asl, da ne kazem JN84LX
Za one koji vole visine,
ISS je dobra lokacija za kontest, ne treba generator  8)

73
ad6iw

Offline E75DX

• Newbie
  • *
« Odgovori #97 : 11. Rujan. 2009, 16:55:21 »
Nažalost od Lisine JN84LX ništa. Dok je bilo JUS-a i standarda vjerovatno se moglo. Sada je to pusta maštarija.

Prije 10-tak dana jedna od firmi koja radi profi mjerenja izašla je gore i našla se u čudu, nakon uključenih 50dB atenuacije na analizatoru spektra nešto su i mogli vidjeti od 70MHz do 1000MHz :)  Katastrofa. 

I na Vlašiću je slična situacija.

73
E76C, Zoran

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #98 : 11. Rujan. 2009, 18:48:12 »
Nažalost od Lisine JN84LX ništa. Dok je bilo JUS-a i standarda vjerovatno se moglo. Sada je to pusta maštarija.

Prije 10-tak dana jedna od firmi koja radi profi mjerenja izašla je gore i našla se u čudu, nakon uključenih 50dB atenuacije na analizatoru spektra nešto su i mogli vidjeti od 70MHz do 1000MHz :)  Katastrofa. 

I na Vlašiću je slična situacija.

73
E76C, Zoran

Tko je autor posta, E75DX ili E76C?

Za AD6IW - znam za taj EBL izlet, a znam i za Minix transverter s 2x6146B. je li bio model MTL150?

Mislim da sepreko googla može doći d o biciklističko planinarskih izleta na Vitorog, a izgleda da su na vrhu am o ostaci JNA objekta. Kao i na Klekovači s koje postoje snimci.

GG

Offline E75DX

• Newbie
  • *
« Odgovori #99 : 12. Rujan. 2009, 06:23:40 »
E75DX ili E76C je ista osoba  :)

73
E76C, Zoran

GG
[/quote]

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #100 : 12. Rujan. 2009, 07:30:44 »
E75DX ili E76C je ista osoba  :)

73
E76C, Zoran

GG
[/quote]

Lud, zbunjen, normalan = 9A6C :D

NHF, ali ko će znat sve pute i znakove, hi.

Meni se više sviđa E76C ;)

GG

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #101 : 12. Rujan. 2009, 17:42:15 »
Evo malo kako je to izgledalo kod YT1VP @ JN94XC s 4xEF0213 u V stacku i transverterom by I0FTG (šmrc, šmrc...).

http://www.youtube.com/watch?v=8SPMKLILEvI

http://www.youtube.com/watch?v=OqGATQWSriI

http://www.youtube.com/watch?v=I_fjOY8wBSU

http://www.youtube.com/watch?v=zVssf_oEz4g

Kad porastemo, i mi ćemo u JN83 tako...

:'(

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #102 : 12. Rujan. 2009, 17:48:35 »
Evo malo kako je to izgledalo kod YT1VP @ JN94XC s 4xEF0213 u V stacku i transverterom by I0FTG (šmrc, šmrc...).

A di su smetnje???
Tako kod nas zvuči na 432
Kreso

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #103 : 12. Rujan. 2009, 19:06:50 »
Na I0FTG nema smetnji... To i jest jedini problem, da bi uradio susjeda, moraš mu doć na frekvenciju, nema ono da ga čuješ iz daleka  ;)

Za smetnje, dosta je u Splitu upalit uređaj pa da vidiš, hi.

GG

Offline sm7vzx

• Sr. Member
    • 7S7V - SM7VZX
« Odgovori #104 : 12. Rujan. 2009, 19:59:51 »
Simpa video iz IARU R1 VHF-a 2008

http://www.youtube.com/watch?v=sTkG0SbpKe0