Autor Tema: IARU I. Region VHF contest 2009  (Posjeta: 27558 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3GE

• Hero Member
Odg: IARU I. Region VHF contest 2009
« Odgovori #75 : 10. Rujan. 2009, 21:06:15 »
Jes ...Zavižan....nekad bilo .....gromovi su uništili kućicu......ono drveno gore......nekad se išlo obavezno   ARS  klub iz Rijeke.....kabel za 220 je bio u redu....spavali ko zemlja u Domu....mir ..tišina....samo su se neki derali na vrhu ..CQ DUE....a kada bi se naoblačilo....odmah se bježalo dole u Dom....! Nama (tada omladina) nisu dali da radimo....mejbi poslje pola noći..malo...koji CQ i koja veza...a bilo zima...led...pa bi utekli u Dom.....spavat...! ARS je u to doba bio četvrti-peti ..nikad prvi u Državi...radilo se se sporo....caro amico tralala.i tako....dok bi APR sa Sl.Snježnika (ima i Hrvaški Snježnik...samo je dosta niže) mlatio veze ARS bi se pet puta pozdravljao....Uvijek su bili bolji CRK....Crikveničani sa Viševice ...dosta niže..! 2PT i društvo...bili su prvi u jednom Alpe-Adria...pehar i to ...dobili...! A preko bare je bila jedna I4 stanica....2x4CX250B....PREPOBUĐEN.....grozota...cijeli band zaštropan...njegovi mu svega govorili ...psovali botana mare i slično...taj se nije obazirao prao je dalje....a tamo je uvijek prvi bio KLY....godinama....! Ecola....ovaj kontest je bio uvijek "najači"...ča je ...je....! A da...radili su i Opatijci... BJK ...sa Učke....uvijek jako "špricali"...KAO I OVAJ NEKI DAN..I ČINI MI SE DA JE ISTI UREĐAJ U POGONU....FT221....onaj brez digi skale....225RD ima skalu digitale...! Bilo je dosta puno stanica aktivno..! Tempi pasati...? M.
Martin 9A3GE

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #76 : 11. Rujan. 2009, 03:54:51 »
Za ne falit, evo antenanaš iz 2002  :D

GG

Offline oe1ems

• Newbie
  • *
    • Contesting
« Odgovori #77 : 11. Rujan. 2009, 08:21:57 »
jel ko pitao za autoska prva oko oviih slika..... :)

inace na slikama 4 x 9L by 9A6C za pasta i makaroni
2 x 5 WL M² by OE1EMS za CQ Deutschland und Österreich
1 x 8 WL M² by S59W za OK jedna pavel......

evo jos par fotki iz 2001 i 2002

Offline 9a1un

• Sr. Member
« Odgovori #78 : 11. Rujan. 2009, 08:35:38 »
Lijepe slike, pre duge odnosno uske antene za contest i asl.
Vert stack kracih ant rules :) pogotovo ako nemas blizu kw+ susjeda

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #79 : 11. Rujan. 2009, 09:18:00 »
Nemate pojma  ;D
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #80 : 11. Rujan. 2009, 09:34:59 »
An tako... Što manji asl - to uži snop zračenja!

A ja se cijelo vrijeme pitao zašto nam ne ide, hehehe...

Momci hvala na savjetima i komplimentima, mogu obećati da ćemo sve korisne savjete rado uvažiti, a kako će se to poslije kome dopasti, vidjet ćemo.....

Za utjehu, sve smo koncepcije izvagali, antene nabavili, pojačala likewise, pretpojačala also i sad sam ostaje da nađemo jake i mlade momke koji bi to sve iznijeli gore...

Ako ima dragovoljaca za agregat mogu se slobodno javiti...

GG

Offline 9A2WA

• Hero Member
  • Split,Hrvatska JN83FM
    • 9a2wa HAM
« Odgovori #81 : 11. Rujan. 2009, 09:38:57 »
Poželjno je da dragovoljac ima 4 noge  ::) ;D
Split,najlipši grad na svitu!!!!!!!  (;-p)
AJDE MALO OKRENITE ANTENE PUT DOLI !!!!!!!!!!!!!

http://zoran.mikulka.googlepages.com/ham9a2wa

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #82 : 11. Rujan. 2009, 09:43:46 »
Nemate pojma  ;D
Smajo, nema do JN74BX s artiljerijom na slici gore 300k bez problema ;) Uz to nema snijega, statike, munja,šajeta,gromova, strela - a vidiš more kao na dlanu i sve južno Istarske zvonike ;)

73

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #83 : 11. Rujan. 2009, 09:45:55 »
An tako... Što manji asl - to uži snop zračenja!

A ja se cijelo vrijeme pitao zašto nam ne ide, hehehe...

Momci hvala na savjetima i komplimentima, mogu obećati da ćemo sve korisne savjete rado uvažiti, a kako će se to poslije kome dopasti, vidjet ćemo.....

Za utjehu, sve smo koncepcije izvagali, antene nabavili, pojačala likewise, pretpojačala also i sad sam ostaje da nađemo jake i mlade momke koji bi to sve iznijeli gore...

Ako ima dragovoljaca za agregat mogu se slobodno javiti...

GG
Biš li moga opet poj uzbrdo?

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #84 : 11. Rujan. 2009, 10:07:58 »
Ne boj se Patriklo, lako je za penjanje... Ma se nema s kin... Evo ti i Adam uvatite agregat, Mike i Davor antene i pojačala pa kad bude gotovo, javite se da van pokažen kako to ide odozgor  ;D

Iman osjećaj da modernin UKV operatorima dođe slabo kad pređu 500 m asl, triba nosit boce s kisikon... Atroke teglit akumulator od fiće na vrh Mosora...

GG

Offline 9A2WA

• Hero Member
  • Split,Hrvatska JN83FM
    • 9a2wa HAM
« Odgovori #85 : 11. Rujan. 2009, 10:13:02 »
A,je li akumulator osta u okomitom položaju ili  ;) ;D >:(
Split,najlipši grad na svitu!!!!!!!  (;-p)
AJDE MALO OKRENITE ANTENE PUT DOLI !!!!!!!!!!!!!

http://zoran.mikulka.googlepages.com/ham9a2wa

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #86 : 11. Rujan. 2009, 10:45:48 »
E moj Gogo, nema više da nosim ni ja, zato sam se prebacio na uW band, cijelu opremu staviš na leđa i pod ruku i gotovo..

Kako su 9A0R i 9A6C bezicirali "TRASH" lokaciju, ja sam sebi nasao novu: "BINGO" lokaciju na koju imaju svi pristup i to običnim vozilom. Upravo stoga postam fotku BINGO lokacije u malo većoj rezoluciji da svi zainteresirani mogu vidjeti detalje. Slikao sam prošle godine ispred planinarskog doma, tako da je to recimo recent photo, kao što se i vidi iz priloženoga ma sam vrh se može doći svakim terencem, a nekih 20m ispod vrha i običnim autom, što su neki i uradili dan poslije...

Dakle na lokaciju dodješ sa agregatom u vozilu a radiš iz vozila, antene možeš postaviti na svaku stranu brda i tako s skloniti od smetnji ako treba. Nikakvo tegljenje tipa magarc (magarci  ;D ) nije potrebno.

Zanimljivo je i to da je ta lokacija (po meni) puno kvalitetnija za naš hobi nego TRASH lokacija. Inače za one koji nisu bili odavno gore (9A6C i ini ...) prošle godine je falilo pola krova, ove godine cijeli, namještaj kompletno trul, kabel je dimio još prošle godine, tako da će biti čista sreća ako iduću sezonu dočeka drveni dio objekta (sumnjam). Vrh je jako težak za postavljenje više sistema sa dugim antenama, dolaze u obzira samo vertikalni stackovi kraćih antena..

Inače visinska razlika između te dvije lokacije je samo 20m, dakle TRASH je viša ali to praktički ne znači ništa..
Daklem, što bi rekli vederpermit možda se i popnem (voziliom) opet za SHF IARU..

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline oe1ems

• Newbie
  • *
    • Contesting
« Odgovori #87 : 11. Rujan. 2009, 10:53:41 »
obzirom da sad nema vise objekta  da je vec 2002 losi kabel totalno izgorio
da se vucijak nalazi na NE od "bingo" lokacije nema potrebe razmisljati ici "gore"

73
ems

p.s.
bio sam i na bingo lokaciji
samo mi nekako pogled sa vucijaka ljepsi......

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #88 : 11. Rujan. 2009, 11:01:04 »
Zavižanska kosa 1 622 m asl  ;D

Triba imat suvo vrime, dobre gume i na rikverc pa dokle stigneš. Navodno je Vlatko izgurao gore nekog terenca kad je Severina snimala neki spot...

Da te razočaram , bio sam na Vučjaku lani za 1, maj i to s xyl koja je stigla do posljednje uzbrdice i dalje nije mogla... Taman ispod kućice. Znam kakvo je stanje, ali imamo plan i za to... I dva teleskopska stupa s antenama kakve trebaju biti za gore...
Moramo samo uraditi sve pripremne radnje koej bi ubuduće olakšale podizanje potzrebnih antena čak i u relaciji ONE MAN BAND.

Kosa je +20 m niža i s južne strane pa bi joj ovo malo smetalo , ali na tim tvojim mm valovima i za tvoje igračke to nije problem, vama je bitno da pada kiša i slično...

Na raspolaganju su nam 2xJXX16, 4x10 YT3I, 4x6 YU1QT oblong, 4x7 i 2x9 DL6WU pa ćemo se valjda nekako snaći...

Osnovni problem je novi kabel za struju koji bi trebalo pružiti do doma, osim što košta, to je i mrga posao, a kako rekoh, pustolovine nas razdvajaju...

Ali najte se skrirati, lokacija je sigurno u našim rukama ;)

GG

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #89 : 11. Rujan. 2009, 11:02:09 »
Nema smisla ići "gore" jer realno gledano za dovesti tu lokaciju u red potrebno je lijepo vrijeme, 7 dana rada ko mazge, 4-5 mazgi (ops-a  ;D ), hrpa drvene građe i izolacionog materijala itd. Naravno to i košta itd...

Jednostavnije je u rover stilu doletjeti na lokaciju ,sada vec odlicnom cestom i odraditi sto se moze..

A pogled, je super sa svake točke Velebita, nema greške...
Nije da je naš site ali su fotke super: http://mojasrbija.net/krajisnici/index.php?option=com_agora&task=viewtopic&pid=14428

A kome fali QSLL od prosčogodisnjeg natjecanja, neka si printa i ispuni po želji  ;D
Heinrich Rudolf Hertz