Autor Tema: IARU I. Region VHF contest 2009  (Posjeta: 27128 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sm7vzx

• Sr. Member
    • 7S7V - SM7VZX
IARU I. Region VHF contest 2009
« : 28. Kolovoz. 2009, 08:45:52 »
9A/PA2CHR/P JN75CG

QRV during contest from Vela Uska: 1400 m. asl in JN75CG. Rig: FT847, good preamp, HLV600, 10el. ant.
I think no Internet and/or DX-cluster.
Have a nice contest to all!
73's,
Chris, PA2CHR
post@pa2chr.nl ->> http://pa2chr.nl

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
Odg: IARU I. Region VHF contest 2009
« Odgovori #1 : 28. Kolovoz. 2009, 12:03:22 »
..bem ti server, kad sam napisao pol stranice napisao mi da mi je prijava istekla.
Ovo je klasa optimist, good preamp na vrhu Učke, to još nikome nije uspjelo, bolje neka ponese attenuatore  :D :D

Chris, this location is not good for two meters operation, pick up some other location.

9A4QV, Adam
JN75BB

"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A3AG

• Newbie
  • *
« Odgovori #2 : 28. Kolovoz. 2009, 13:01:45 »
..bem ti server, kad sam napisao pol stranice napisao mi da mi je prijava istekla.

kaj pišeš romane na forumu....( podsječaš me na jednog autora koji se tu i tamo pojavi i na ovom forumu) ::)

meni najdraži c'test na 2m kojeg na žalost vrlo rijetko radim ali sam si uzel malo vremenaa pa izvukel par podataka od lani. U obzir su uzeti logovi prvih 5 9A u SO i prvih 10 u MO prošle godine (2008). Možda nekom korisno, nekom bez veze ali eto ga...

još da velim da je lokator bio 86HF  i ukupni zbroj km cca 380k km....

73 i dobar dx svima koliko vas ima

Saša, 9A3AG / 9A2L

e da i bil sam iznenađen sa 143 9A postaje... (govorimo o unique...)

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #3 : 28. Kolovoz. 2009, 16:44:04 »
Chris veli da ima odličan KATRAIN BPF za 2m i nada se najboljem:-))) Poslao sam mu mail da gore baš ne cvjeta cvijeće, ali neka čovjek vidi sam...

GG

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #4 : 28. Kolovoz. 2009, 20:40:41 »
Kako je fino, kada imaš BPF ali ako je smetnja na 144MHz, BPF je "jako iznenađen". :)
Čudno, da nije izabrao Nanos HI.
A možda bi bilo dobro, da mu neko kaže, da če mu u smjeru DL biti jedan top na 34km (JN65XM), a prema I1 drugi na 40km u JN65UG, onda treči na 50 km u smjeru JO60, pa neka računa kao če proči sa pretpojačalom i sa FT847. Biti če katastrofa.
« Zadnja izmjena: 28. Kolovoz. 2009, 20:59:32 s55m »

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #5 : 28. Kolovoz. 2009, 21:42:40 »
Chris je vjerovatno tu negdje u blizini na ljetovanju ili misli doći na ljetovanje pa bi ga kao dobri domaćini trebali uputiti malo u lokalnu problematiku rada na 2m sa lokacije Učka. Kako treba biti kulturan sa turistima-gostima jer oni nas "hrane" treba mu reći koji se tu problemi javljaju tako da čovjek ne izgubi volju kad upali opremu na 1401m asl i propadne mu godišnji i jedna dobra ideja zbog nepoznavanja situacije.

Treba mu predložiti neku susjednu lokaciju na kojoj neće imati problema. Koliko shvaćam on će imati portable opremu i generator pa recimo Osorčica bi mu bila izvrsna lokacija za ovaj kontest, otok, dobra visina, otvoreno na sve strane, more naokolo, UFB qrb i take off prema DL i OK što jamči i dobar rezultat.

Talijani će mu biti blizu ali oni će mu dolaziti u bok antene, a tuga sa juga mu neće smetati. Lijepo da je 3AG napravio onu statistiku o kojoj sam ja odavno "lajao" perfektno prikazuje centar aktivnosti....

Adi, što se tiče smetnji bliskih postaja, tu mislim da bi više on vama smetao nego vi njemu, ipak je on južnije od vas, a vaše antene nisu prema jugu, a on bi 70% predaje bio prema sjeveru , znači prema vama.
Veći problem mu je to da je na Učki stacionirano desetak difuznih radio odašiljača snage 10kW i par njih radi i sa 5kW, tu su i TV odašiljači, HRT1, 2, nova, rtl, NIT, pa sve to još na digitaliji, pa onda jedan radar na 1,2 ghz snage ... pa tu je i nezaobilazni R4 pa linkovske veze i sva ostala čuda. Polje na lokaciji je ludnica. Primjera radi, ispod kule sam upalio IC-706 na magnet antenu, čuje se solidno, kad sam mu upalio njegovo interno pojačalo ne čuje se ništa više. :D

Imao sam negdje screenshot sa analysera na Učki od Gosp. Prlića , skanirano područje od 50mhz do 2000mhz, smijeh i suze  :D

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #6 : 29. Kolovoz. 2009, 08:07:21 »
Adame, skoro da si u pravu. On bi nama dolazio sa 145 stepeni, a tamo se rijetko okrečemo. Ali zato njegova antena, kada gleda u DL uvijek gleda direktno u nas. Malo sam kalkulirao i samo sa naše strane mogao bi imati -15dBm (bez pretpojačala kod njega HI) na ulazu u FT847. Dodaj još 9A1P, pa S59DEM i još par lokalaca i lako mu se FT847 pretvori u harmonski konverter.

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #7 : 29. Kolovoz. 2009, 08:42:19 »
Alo Istrianos,

jel se vi to brinete za njega ili za sebe ;D?

Nemojte čovjeku kvarit veselje prije vremena, baš me zanima kako će mu radit oni profi bpf ;)

Ja ga vidim kao potencijalnog korespodenta pa sam zainteresiran da se pojavi...

GG

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #8 : 29. Kolovoz. 2009, 09:08:57 »
Ma ne brinem se ja previše ni za koga  ;D nego šteta da čovjek izgubi 2 dana uprazno a i susjedne stanice da gube bodove bez potrebe. Ja sam jutros odradio IQ1KW na 10Ghz sa moje terase sa 200mW i usput doručkovao...

Našao sam onaj dijagram mjerenja na Učki ali prije postavljanja radara, signali radiodifuzije na štapić od analysera su bili -21db, pa BPF može to ubiti za 100 dB ali to mu je još uvije premalo. Uostalom što više konektora, filtera, spojeva i kablova, negdje će mu pobjeći, tj uletjeti RF i IM i onda je gotovo, neće znati šta čuje i na kojoj frekvenciji.

Gogo pa nije ti neki deal odraditi 250 km qso na 2m, ganjaj ti njemce i čehe tamo na cw...

Vidim oblačić je prešao u S5, mogao bi biti 3AQ na bandu da mu skinem prašinu sa zvučnika  ;D
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a1un

• Sr. Member
« Odgovori #9 : 29. Kolovoz. 2009, 10:49:39 »
Adam lijepo ga kontaktiraj i predloži mu Skitaču ili sl. kad je vec blizu tebe.
Jel zna tko di je na odmoru?

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #10 : 29. Kolovoz. 2009, 12:04:55 »
Vidi se da nam je Istra na čelu turističke kompozicije... koja briga za goste pa i na bandu.......

Neka samo on ide di je naumio pa da vidimo kako će proći...

Možda bude bolje od OK1NOR na Biokovu prije 2 godine...

GG

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #11 : 29. Kolovoz. 2009, 17:21:51 »
Adam,

Chris ce te kontaktirati pa mu pomozi da
nadje nesto bolje.
On je OC, dao sam mu tvoj mail.
Tnx
Kakav dorucak ?

73 AD6IW

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #12 : 29. Kolovoz. 2009, 20:09:46 »
Razmijenio par riječi sa Chrisom, ali je čovjek uporan, da če probati sa Učke. Kaže, da ima super pretpojačalo sa visokim IP3 i bandpass filter, za kojeg sam razumio, da ga je htjeo staviti iza pretpojačala, ali sada razmišlja, da ga prebaci na ulaz.
Na odmoru če biti u Opatiji, pa mu je to dosta blizu.
Živi bili pa vidjeli.

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #13 : 29. Kolovoz. 2009, 20:50:46 »
OK Adi

Ocigledno da ne shvata problematiku.
Nije vazan LNA IP3, (samo ce biti gore sa LNA
zbog dodatnog pojacanja)
nego IP3 od FT-847, koji ce biti desensitized
zbog jakih signala.
Zadnji put sam  uradio sa Ucke nekog italijana
obostrano s9, na 10GHz, ali sam ubrzo shvatio da je dosao kroz
koaksijalni kabl izmedju transvertera i ft-817 u IF.

ad6iw

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #14 : 29. Kolovoz. 2009, 21:20:47 »
Gorane ZZ!

Pa kako da mu objasnim, da Ft847 nije za na Učku?
Pokušao sam, sa izračunom različitih nivoa, koje če čuti 847 na ulazu i bez pretpojačala, ali bez uspijeha.
Pokušao sam, da mu objasnim, da band pass filter ne pomaže kod in-band smetnji.
Ipak kaže, da je to za njega samo odmor.
Sada mogu samo da mu predložim, da umijesto high IP3 pretpojačala ponese step attenuator, koji če sigurno biti od veče koristi.