Autor Tema: Odg: QRP EME  (Posjeta: 612 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline AD6IW

• Hero Member
Odg: QRP EME
« : 20. Veljača. 2009, 00:32:35 »
IQ ili IP ???
IP se moze se jednostavno izmjeriti, samo ako ima zainteresovanih
sljedi procedura sa slikama ?
Super video Martin  8)
ad6iw

Offline 9A3GE

• Hero Member
Odg: QRP EME
« Odgovori #1 : 20. Veljača. 2009, 10:38:21 »
Gorane..kako si amo upao...? Bilo bi dobro da to staviš....? Da manjini to bude jasno...a i većina će nešto naučiti ..sa mnom na čelu....Mr. GG -a muči taj IP...netko njima vraški smeta na dva metra kada su u takmičenju..? Par puta izađu na brdo ..a onda krkljanac...i ja ih nisam do sada čuo...? A masu puta rađen Jure iz "Bunkera" te čak Zeky u Spljetu..dosta traljavo ali išlo...Rijeka -Split na dva metra...Grad-Grad....! I tu nije pomogao IP....što Gos. GG zahtjeva...? Kada smo kod IP-e...radi se nešta na tome ..to jest na prijemnij strani naravno....dio toga je dolje.....MALOŠUMNI LO.....te KVALITETNI schotky miješač..(čitaj skupi)....a baza isti mora biti kvalitetna....ICOM PRO ...ILI OVI ZADNJI FT-ejci...KENWOOD ?..ali treba probati TS 2000 ...kao bazu na 28 MHZ...sa kvalitetnim transverterom i to mora puno bolje raditi NA PRIJEMU nego sam TS na dva metra....? Ziher....! Ja radim sada sa FT987...BAZA NA 28 Mhz.... + transverter....radim samo sa time ..EME veze....kombinacija se pokazala dobra....naime transverter ima MANJI ŠUM...i osjetljivost je bolja nego kada je FT DIREKT NA 144 Mhz...! A sada sam su "ufatio" toga IP-a....to jest ...jaki signali ..DA MANJE SMETAJU na bandu...! To je potrebno imati kada su takmičenja i velike smetnje od bliskih-daljih signala...uvijek netko smeta ? A vi ..dali kome smetete....ma smetate naravno..uvijek je onaj nasuprot ? Tja....malo pomoći ima tu...? Al treba probati..napraviti..pa da se zna na čemu smo ...sa našim prijemnim sistemima...i nitko nema ...predpostavljam...filter na izlazu lineara....koji ruši harmonike i poboljšava stvar na prijemu...? Teknika Narodu (Narod je neće)...! M.
Martin 9A3GE