Autor Tema: U posjeti kod Joce, YU1JB  (Posjeta: 1368 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
U posjeti kod Joce, YU1JB
« : 17. Lipanj. 2007, 18:28:08 »
Prije par dana bio sam u Beogradu i dogovorio posjet kod Joce , YU1JB , poznatog kontestera iz kluba i teama YU1B.Upoznali smo se dogovarajući veze na 3cm i  učinila se zgodna prilika da se i vidimo što je Joca odmah prihvatio.
Provedena večer u ugodnom i zanimljivom razgovoru ostati će mi dugo u sjećanju. Vrlo je interesantno vidjeti kako izgleda sa druge strane veze pogotovo na mikrovalovima na kojima je Joca u zadnje vrijeme jako aktivan i mnogima je dao novi DXCC. U trenutku dok pišem desila se i prva veza 9A, YU na 3cm : rain scatter sa 9A5AA ( dobar znak ?) iz Zagreba. Joca je u istom oblaku radio i OE3L i S51ZO i još par S5. Čestitam svima na vezama. Na žalost dok sam se ja spakirao oblak je ispario a tropo nije išlo sa JN86fj. 190 m ASL. U prilogu nekoliko fotografija sa skeda na najvišim frekvencijama ( vidljiv spektar ; )   ) i sa mog zadnjeg portabla.
Jocina lokacija je jako dobra prema zapadu gdje sa kuće ima prekrasan pogled na zapad nad dolinom Dunava. Sa novom opremom koju nabavlja biti će još lakše naći ga na bandu.
Joca hvala na gostoljubivosti!

73 s de Luci , 9A1Z
Luci, 9A1Z