Autor Tema: Istra izolirana prema 9A  (Posjeta: 1290 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a2ri

• Full Member
Istra izolirana prema 9A
« : 16. Lipanj. 2007, 20:31:22 »
Več nekoliko dana ZAGREB ne komunicira na PR sa S5 tako da mi ISTRIANI smo izolirani prema 9APMrežu.
Neznamo sta se tamo dešava, ali bilo bi ljepo da se postavo ponovo kontakt sa S5 mrežom.
za sada pozdrav iz Istre
Pozdrav 73 Tullio
9A2RI  POREČ
JN65TF

Offline 9a2ko

• Sr. Member
Odg: Istra izolirana prema 9A
« Odgovori #1 : 17. Lipanj. 2007, 08:20:04 »
Štovana legendo,

Tulio moj prijatelju Kvarner je već nekoliko godina IZOLIRAN prema 9A
paket mreži.  :'(
Ruža za obitelj a tebi stisak tipkovnice.

73 Eduard

Offline 9A4OE

• Sr. Member
« Odgovori #2 : 19. Lipanj. 2007, 16:22:19 »
Tako ti je to kad moras preko Evropske unije, probaj ako mozes preko Senja!
Cini mi se da S50DBC ne radi, a link S55YKU prema Zagrebu netreba ni spominjati ne radi jako dugo, prema pricanju slovenskih kolega na njihovoj strani je sve uredu nestima na nasoj.
Usput neznam sto se dogodilo, ali 70cm repetitor je opet poceo ometati rad digipitera na Ucki.

Damir

Offline 9a2ko

• Sr. Member
« Odgovori #3 : 19. Lipanj. 2007, 17:42:47 »
Damire prijatelju vidiš i sam da ti i Tulio ne napišete o problemima ove mreže nebi ih bilo na ovim postovima, tko mari za sporovoz.
A koliko nas ima zainteresiranih!
Slovenci , taljani itd. koriste Internet plus 1200 bauda na dva metra za mrežu za opasnost. Stotine starih ukv uređaja leže po klubovima, svaki klub danas ima desetak raćunara a samo jedan treba uz Windovse ili Linux i sa samo 10 postaja možemo prekriti cjelu 9A . 144.800 Mhz neki od APRS programa i preporod je tu. Imamo znanja imamo iskustva ali ko nas šljivi prijatelju moj.
Neka savez kupi licence za UI-WIEV32 i dodjeli klubovima. Nema ih mnogo na Kvarneru.
Odredi kordinatora i na ovim stranicama daje instrukcije i ostati će mo zapanjeni procvatom. I naše punice bi bile sretne da vide kuda se zetovi kreču cestama ljepe naše hi.
Svakog dana stotinjak Slovenskih postaja u mobilu ili stacjonarno je umreženo plus meterološke postaje.
A kod nas Lojze i ja ponekada tx ali stalno na prijemu.Živjeli umirovljenici a tebi potpora i forzza Damire. Krepat ma ne molat.
73 Eduard od Crikvenice!