UKV propagacije > Tropo / Iono / Rain scatter

Dobar tropo

(1/6) > >>

9a6c:
Taman postavio na krov novu 10 el YT3I yagi i po prvi put čujem solidno farove s juga Italije - I7FNW JN81EC ( 144.464 MHz malo smotano kuca lokator) te IK7UXW JN80XP (144.467 MHz).

Prognostička karta ukazuje na solidan tropo prema jugu, ali bojim se da će biti koristi...

GL GG

PS - Da ne zaboravim i 9A9C koji se čuo kako radi neke Poljake na 144.300 i to neki čudan znak, SP17SKO ili slično, nisam zapametio...

9a9c:
POZDRAV
samo da te ispravim.....SN10SKPO
još jedan zanimljiv znak....HG160JUV
73......9a9c

9A3GE:
Komplimenti Sanjin i Tom....baš došao doma ...kad...? TROPO...par tisuća km... sve do Kanara...(Tenerife) ...ništa ovdje...ba...! M.

9A9T:
Hvala Martine,
baš sam mislio nešto napisati o tome al jučer nisam stigao.

Nisam čučao na bandu jučer, radio nešto na ranču, farbao...itd. Na kraju sjeo i pogledao cluster, vidim da je ovog ea8tx/p prijavio neki englez...malo zatim i Sanjin, bravo Sanjine.... Njemu uvijek dobro ide preko mora...neka, tko mu je kriv...hi!

Ajd da vidim kak to zgleda, mislim si ja i odem na 144260, antene prema njemu, kad ono iz mraka čujem cq zove ea8tx/p...grozničavo palim pojačalo i zovem ga...primio me i sa 40W dok u slijedećoj relaciji radim sa 300w...cijev se nije ni zagrijala, mučim ju ali kratko...srećom. Daje mi raport 51, ja njemu 52 i stvarno je bio odličan, ne jak ali 100% razumljiv iz IL18qi lokatora, 3444 km po mojem compu.
Izmjenjali kaj je trebalo, čak sam ga tražio da mi ponovi...to je i napravil i rastali se sretni...hi. Kak je došel, tak je i prešel u mrak i više ga nisam čul, taman za UFB vezu.

Eto, tak je bilo, sa puno sreće i na kraju zadovoljstva.

Bile su dobre tropo propagacije, sa strane sam obično stby na  s22 FM i tu su počeli bili probijati talijani...

9a6c:
Bravo Zagorci...

Veza kakva krene jednom-dvaput u životu, a QRB - boli glava.

Rekord?

GG

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju