Autor Tema: E7 na 3 i 6 cm  (Posjeta: 5706 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a4de

• Newbie
  • *
Odg: E7 na 3 i 6 cm
« Odgovori #15 : 10. Lipanj. 2009, 15:32:30 »
Dragi moji kolege i prijetelji u 9A1CMS.Nije mi bila namjera povrijediti ničije znanje i dugogodišnje iskustvo,eto bile su pretpostavke.Primite moje najdublje izvinjenje ovako javno kako sam i izrekao ono prije.Ostajem u vjeri i nadanju da ćete sa narednim ekspedicijama u Bosnu JN94,JN84,JN83 rado uspostaviti kontakte.Obećajem da ću dok mi se nađe na hrpi sva oprema koju smo koristili ispitati uzroke mogućeg BUG-a.Hvala na razumjevanju!
Zlatko Miočević,Prenjska 25,31431 Čepin-9A2SB-krivac za sve!

NP Zlatko.
Ne muči mene ta jedna veza, hvalabogu da još netko i radi CW. Konačno, naš hobi je takav da ne možeš raditi sam, treba netko s druge strane za QSO. Jedino preporučam da u natjecanjima dajete TT8 umjesto 008, ne bi bilo ove priče da je bilo tako.
Čestitke za aktivaciju novog DXCC-a i za trud u uvjetima u kojima ste radili.

Offline 9a4de

• Newbie
  • *
« Odgovori #16 : 10. Lipanj. 2009, 15:42:32 »
Zbilja je interesantna, ako četvorica sa ukupnim radioamaterskim stažom od preko 110 godina čuju 108 a ono nije 108? I još je čudnije da je 108 ponovljeno na zahtjev i potvđeno na NR 108? sa RRRRR. A kasnije pojačana ekipa sa još jednim sa stažom od 40+ godina čuje 122!?
Please check your TX keyer/program/operators/whatever drugi put.

Zbilja je interesantno, da se u tih 110 godina staža ukupno niste zamislili otkuda 108 qso-a? I još je interesantnije da sa 150+ godina staža niste zaključili da se na GHz područjima radi sa transverterima koji imaju sekvencere, COX itd...

I onda je najinteresantnije da nikome nije palo na pamet da je to nula a ne jedinica jer se uslijed navedenih sekvencera i preklapanja izgubi jedan dio crtice na početku i onda to izgleda kako jedinica.

P.S.
Jedinica iz zalaganja i znanja

Hvala na ocjeni, g. Profesore.

Prije slanja dnevnika na robot dobio sam upit što s tom vezom i rednim brojem 108? Rekao sam da sam primio 108, kao još i trojica drugih, da 108 piše u logu i kao takav je i poslan, makar sam znao da će veza biti nevažeća.
E sad, ako primiš 108, dobiješ potvrdu za 108 DVAPUT, što zapisati u log? Napamet? Izmisliti nešto? Prepisati s interneta? Pozvati na mobitel? Nisam nikad i neću nikad, bez obzira koliko broj veze bio nelogičan.
Ja radim tako, a Ti radi kako ti drago.

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #17 : 10. Lipanj. 2009, 20:00:06 »
A dobro, sva sreća da Nr. nije bio 1008...

U pravu si, svako neka radi kako zna, a koliko ja znam, ne sjećam se da je netko u EU imao 108 qso na 10ghz u 0800 ujutro. Kao što je on mogao kucati TT8 tako si i ti mogao pitati TT8 ? i dobiti RRR ili ne...

No dobro, bit će još aktivnosti iz E7 na 3cm i to uskoro i to puno bliže vama...

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a4wt

• Full Member
« Odgovori #18 : 10. Lipanj. 2009, 21:04:01 »
Nisam ja njega vezao da ne odleti vec da nebi koga ujeo(sto se tice fotke s 9a2sb na platformi)
imala majka dva sina jedan pametan a drugi radioamater

Offline 9a2sb

• Hero Member
« Odgovori #19 : 11. Lipanj. 2009, 07:51:42 »
Zbog velikog interesa svekolikog gledateljstva evo par sličica (u galeriju se prijavio ali kaže da čekam nekog admin.,ja čekam već par dana a njega nema pa nema....odoh ja...hi).
« Zadnja izmjena: 11. Lipanj. 2009, 09:05:20 9a2sb »
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9a4de

• Newbie
  • *
« Odgovori #20 : 11. Lipanj. 2009, 10:13:35 »
A dobro, sva sreća da Nr. nije bio 1008...

U pravu si, svako neka radi kako zna, a koliko ja znam, ne sjećam se da je netko u EU imao 108 qso na 10ghz u 0800 ujutro. Kao što je on mogao kucati TT8 tako si i ti mogao pitati TT8 ? i dobiti RRR ili ne...

No dobro, bit će još aktivnosti iz E7 na 3cm i to uskoro i to puno bliže vama...

QV

100+ veza na 3cm je samo pitanje vremena, aktivnost i broj stanica raste. A RS prilike su bile UFB. Ako je 1Z za par sati u subotu odradio 30 veza zašto ekspedicija u novi DXCC za koju postoji veliki interes ne bi 100? FYI i kucao sam 1T8.

PS
A ti baš moraš biti svakom loncu poklopac?

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #21 : 11. Lipanj. 2009, 11:29:58 »
Zbog velikog interesa svekolikog gledateljstva evo par sličica (u galeriju se prijavio ali kaže da čekam nekog admin.,ja čekam već par dana a njega nema pa nema....odoh ja...hi).

Pozdrav

Admin baš i ne posječuje svakodnevno galeriju, a kad mu se napomene on odma reagira! ;)

73 de K (admin)
Kreso

Offline 9a4m

• Administrator
  • Jr. Member
« Odgovori #22 : 11. Lipanj. 2009, 21:02:35 »
Zlatko, Marko, Jasko & co. E71EBS,

tnx za ufb ekspediciju. Pun pogodak.

Iz drugog pokušaja, UFB direktni signal.
Čuo sam vas u jednom trenutku i preko nekog oblaka u HA.

73
Mate

Offline 9A5K

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #23 : 11. Lipanj. 2009, 22:29:34 »
Bome UFB lokacija.

Sad kad sam vidio slike, išao sam pogledati i film, pa prepoznao lokaciju s koje smo deda Mark 9A8A i ja zajedno s E73O i E73W radili 160m / SSB , odnosno cca kilometar dalje i 10m / CW 2007. godine kao T90HQ u IARU HF Champ.

73,
Krešo - 9A5K

Offline E73DU

• Newbie
  • *
    • e73du
« Odgovori #24 : 11. Lipanj. 2009, 23:57:40 »

--- tekst identican ovom objavio sam i na www.hamradio.ba ---

I ovdje sve čestitke na novoj aktivnosti, ovo citirano je zbog toga da primjetim koliko važnosti ovim stvarima pridaju u E7, moglo se to naći u vijestima?

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #25 : 12. Lipanj. 2009, 15:56:33 »
Zlatko i ostala ekipa iz E7 svaka čast!

Lokacija izvrsna, ali vidim da se tu gore mikrovalna slabo koristi! U svakom kutu pogon na kruta goriva  ;)!

Inače Zlatko s obzirom na radne uvjete ( visina i smjer vjetra te obilnost veza )  trebamo razmisliti o novoj vizi za E7: predlažem sigurnosni  depozit u nekoliko meeee komada u već ležećem položaju ;).

Šalu na stranu .. dobro odrađen posao!   Tehnika rada i oprema UFB, lokacija izvrsna kolko vidim. Puno tropo veza , a za RS nisam ni sumnjao. Sigurno bi našao neki put  i ja do vas čak i bez mogućnosti okretanja na istok. 

Dečki svaka čast i čujemo se drugi put!

73s de Luci , 9A1Z
Luci, 9A1Z