Autor Tema: ATV REPETITOR 9AOTVR UCKA  (Posjeta: 34618 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
Odg: ATV REPETITOR 9AOTVR UCKA
« Odgovori #150 : 27. Kolovoz. 2011, 21:50:47 »
Specijalna kanalizacijska  ;D
Aquaduct vulgaris
Ma najobičnija siva vodovodna, radi dobro na 3cm, barem ova koju sam ja reznuo..

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A3AEL

• Newbie
  • *
« Odgovori #151 : 28. Kolovoz. 2011, 09:11:02 »
Specijalna kanalizacijska  ;D
Aquaduct vulgaris

hahahaaaaaaaaahhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaa aquduct vulgaris

QV
Elmo,73

Offline oe7dbh

• Sr. Member
« Odgovori #152 : 05. Prosinac. 2012, 22:47:06 »
.....zanimalo bi me dali je netko u zadnje dvije godine vidio ovu postaju preko 9A0TVR  !!!

Offline 9a2vx

• Full Member
« Odgovori #153 : 06. Prosinac. 2012, 20:35:05 »
Ha prijatelju dragi, ne znam zašto bar ti postavljaš takva pitanja.
Pa pogledaj tko te strima iz Učke...

Offline oe7dbh

• Sr. Member
« Odgovori #154 : 06. Prosinac. 2012, 21:03:20 »
....nazalost taj stream nema gotovo nikakve veze sa realitetom ( nije LIVE ), to sto se u streamu vidio je snimak. Vec dosta puta kontrolirano !!!!
« Zadnja izmjena: 03. Rujan. 2013, 05:20:04 oe7dbh »

Offline oe7dbh

• Sr. Member
« Odgovori #155 : 03. Veljača. 2013, 02:14:33 »
.......kako vrijeme i godine brzo prolaze ??? ??? 09.11.2012 je bilo 6 godina da je ATV repetitor na Ucki NONSTOP na predaji bez kvarova..... ma kako je to moguce...... taj sistem bi trebalo patentirati.....ili poslat nekog gore da napravi sabotazu da imamo sta popravljati ;D ;D
« Zadnja izmjena: 03. Rujan. 2013, 05:15:36 oe7dbh »

Offline 9A3AEL

• Newbie
  • *
« Odgovori #156 : 04. Veljača. 2013, 08:33:07 »
Pozdrav Darko ne bude ne tribala sabotaža ne jos malo pa...............nema snage vise jadan,možda ni 30%
Elmo,73

Offline oe7dbh

• Sr. Member
« Odgovori #157 : 13. Lipanj. 2013, 18:37:28 »
...bilo je jos vise stanica za vidjeti preko Ucke, ovo su slike stanica koje sam vidio u Istri. Ajde posaljite slike ako imate, pa cu ih ugraditi u ovaj slikoviti spisak.
« Zadnja izmjena: 08. Siječanj. 2014, 13:04:51 oe7dbh »

Offline oe7dbh

• Sr. Member
« Odgovori #158 : 05. Siječanj. 2014, 02:00:46 »
Stanje prvog hrvatskog ATV repetitora :-\:

Pozivna oznaka 9A0TVR
Pustanje u rad: 19.11.2006
Vlasnicki Status: OE7DBH, dugotrajna posudba na koristenje
Naknadni update: Konverter i Filter - vlasnistvo HRSa , Slot antena vlasnik 9A4QV

Nakon gotovo sedam godina na predaji nonstop ( ipak su to 58200 sati predaje - ima malo repetitora kojima je to uspijelo ) polako se oprasta visokofrekventni dio repetitora. To se vidi ( u zadnje vrijeme i ne vidi ) na prepolovljenoj modulaciji i izlaznoj snagi tojest jacini prijemnog signala koji se spustio za 90% , to stanje dovodi korisnike do situacije da vise taj repetitor ne koriste jer ga ne mogu vise primati ( prijem signala moguc samo kod odlicne propagacije ). Logicno pitanje bi u ovoj situaciji bilo, dali da se taj Repetitor i dalje pusti u radu i da trosi struju HTVa bez potrebe ili napraviti popravak visokofrekventnog dijela i omoguciti bivsim korisnicima ( a mozda i novim ) ponovno atv zadovoljstvo. U slucaju prestanka rada repetitora tojest iskopcavanja istog lijepo cemo vratiti repetitor vlasniku i zahvaliti mu se na posudbi...... lijepo je bilo i dosta dugo trajalo. U slucaju zelje za popravkom visokofrekventnog dijela i ponovnog pustanja u rad sa punom snagom morat cemo potrositi dosta novca sa onog racuna http://www.hrvhf.net/index.php/smfforum/index.php?topic=1017.msg11600#msg11600 gdje ste uplacivali novac za ovakvu situaciju. Evo diskusija je otvorena pa da vidimo koliki je interese pucanstva i koja je sudbina prvog hrvatskog atv repetitora..... mozda dodzu i novi prijedlozi, hrvati su poznati po tome da puno glasno razmisljaju ;) ::).
« Zadnja izmjena: 08. Siječanj. 2014, 13:12:03 oe7dbh »

Offline 9a6arp

• Full Member
« Odgovori #159 : 05. Siječanj. 2014, 09:19:21 »
Gledam, čitam i pratim ovu temu,, i počinjem zbrajati korisnike.

Offline oe7dbh

• Sr. Member
« Odgovori #160 : 06. Siječanj. 2014, 15:14:34 »
Info za moderatora ovog foruma:  S58RU je pokusao sigurno petnaest puta se kao novi korisnik prijaviti na forum ali mu nije uspijelo "nije sposoban" , svoju postu je proslijedio meni da ja stavim na forum.
( Molim moderatora da prekontrolira stanje upisa novih korisnika ).

Pismo od S58RU
Pozdravljeni!
Ime mi je Rudi s58ru.
Repetitor na Učki ne morem uporabljati. Lahko samo spremljam  njegov signal preko repetitorja od Maura IV3WSJ – S55TVJ,  ki ima za to prilagojen vhod na 10 GHz.
Prebral sem vseh 11 strani vaše večletne diskusije na tem forumu, da bi si ustvaril sliko o vašem mišljenju o tem repetitorju.
Problem, ki ga jaz vidim, je v tem, da repetitor, dokler dela, ni od nobenega.
In iz napisanega se ne vidi nobene želje po obnovi tega repetitorja.
Darko pravi: repetitor umira, jaz ga ne uporabljam, a tudi denarja nimam na pretek.
Repetitor, dokler dela, je od Zveze. Torej  od tu bi moral priti denar za obnovo.
Jaz ne poznam vaše Zveze, a če pogledam našo….
V igri ostanemo le mi RA, ki smo in bomo uporabljali ta repetitor, če nam bo omogočeno.
Moj predlog bi bil, da nakazujemo na Darkov bančni račun prostovoljne prispevke.
( Bančne storitve za odpreti dodatni bančni račun so drage). Ta denar ne bi bil za nabavo niti za obnovo, ampak za amortizacijo repetitorja.
Na tem forumu bi lahko obveščali o višini naših donacij.
Če bi bilo dovolj denarja, bi lahko prosili Darka še za dodatni digitalni repetitor.
73 s58ru

Offline 9a7kxp

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #161 : 06. Siječanj. 2014, 18:32:32 »
Gledam, čitam i pratim ovu temu,, i počinjem zbrajati korisnike.

Jedno je sigurno,bez obzira na broj korisnika za bilo koje područje radioamaterizma volje bi trebalo biti.

73 Hristo 9a7kxp

Offline 9a6arp

• Full Member
« Odgovori #162 : 07. Siječanj. 2014, 21:07:58 »
Meni se niko nije javio sa konkretnim upitom,,  jedini tko je zadužen za rpt je ??? ,, tko??..  Naravno da je ta osoba napisana na dozvoli za rad rpt i on se treba pobrinuti za sve kod mjerodavne nadređene distance te donosi sud što treba napraviti i tko treba napravit da bi se na kraju donjela procjena troška koja bi se mogla pokriti iz HRS-a,, ali samo ako ima dozvolu za rad na taj pozivni znak sa osobom koja je zadužena za navedeni rpt,, sve ostalo bi se moglo nekako dogovoriti ali Linić kaže nema đabe ni u stare babe ako se ne pokrije sa papirima dozvolama i računom..

Offline oe7dbh

• Sr. Member
« Odgovori #163 : 13. Travanj. 2014, 09:05:18 »
..... od 08.04.2014 nema vise 9A0TVR ATV repetitora na Ucki, dali ce nesto novo doci neznam ??? u svakom slucaju put je otvoren.
Razlozi skidanja:
i nakon vec osam godina jos uvijek je bio ilegalni rad repetitora
osim pozivnog znaka nikakvih dozvola
zbog nonstop rada, izlazna snaga pala za 90%
predajni dio prosle godine izgubio 50% video modulacije
mala zainteresiranost domacih radioamatera za popravak
nedostatak novca za popravke repetitora http://www.hrvhf.net/index.php/smfforum/index.php?topic=1017.msg11600#msg11600

Offline 9a6arp

• Full Member
« Odgovori #164 : 13. Travanj. 2014, 10:21:29 »
Žao mi je što se je to desilo, samo je trebalo malo dobre volje pokazati da se sve legalizira a novaca za popravak ima. Očito da se nisu našle osobe koje bi to nadgledale i riješele dozvolu za rad.. Na linku se dobro vidi tko je glavni i odgovorni krivac za skidanje,, ja nisam....;)