Autor Tema: ATV REPETITOR 9AOTVR UCKA  (Posjeta: 34727 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline oe7dbh

• Sr. Member
Odg: ATV REPETITOR 9AOTVR UCKA
« Odgovori #30 : 18. Studeni. 2009, 17:05:35 »
Email iz Slovenije od S52DS......  sa zadovoljstvom gleda sliku koju emitira Elmo preko Ucke.

Offline 9a2ko

• Sr. Member
« Odgovori #31 : 18. Studeni. 2009, 17:29:22 »
U Crikvenici zahvaljujuci tvome zadovoljstvo mrak....stvarno si genijalac...
ja sam izgubio signal a ti prijatelja.... nema više
eduard

Offline 9a6psm

• Newbie
  • *
« Odgovori #32 : 18. Studeni. 2009, 20:25:40 »
Prijem slike kod mene

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #33 : 18. Studeni. 2009, 20:57:04 »
i kod mene iz portabla ....
« Zadnja izmjena: 18. Studeni. 2009, 21:07:15 9a4qv »
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #34 : 18. Studeni. 2009, 22:24:34 »
Znači vidi se ...svuda...? Dobro....! Spavao malo...da se ohladim od onih napisa i budalaština što je Edo Markić pisao ! JA OTJERAO MARINKA SA BANDA...? (Marinko...bivši radioamater ukv-ejaš...drugi u državi radi EME....kontesti...prva mjesta...za klub 1CRK..i tako dalje) Kako to mogu izvest...na koji način....? Objasni to malo Edo Markiću....naprotiv ..pomagao u amaterskim stvarima i profesionalnim...i tebi isto....što se ne sjećaš..? A da ti je Marinko prijatelj...to je upitno...? Uvjek smo te držali za dvorsku ludu...sa Marinkom na čelu...! Trpjeli tvoju preveliku brbljavost...ne priče...lupetanja..koji nebi pas sa maslom pojeo Kako brzo znaš izmisliti stvari....lagati..podmetati....i biti bezobrazan...čojstvo i junaštvo.....svaka čast...! Ima toga još...neću više...? Ovo je radioamaterski forum....UKV...i sve sveze toga...pa ako misliš opstati ovdje...ponašaj se pristojno i izvini se uvređenim i povređenim...? M.
Martin 9A3GE

Offline 9a2ko

• Sr. Member
« Odgovori #35 : 19. Studeni. 2009, 08:03:13 »
Martine, za sve što si za mene napravio ja i moja obitelj ti zahvaljujemo....o marinku samo to da sam prenio njegove rjeci... da ja sam Bokelj....potomak oitelji biskupa Uccelinija...moj otac je rođen u Iloku...svecenicka obitelj...aaa..ponosan sam na Crnogorce koji su u Kotoru omogucili da postanem radioamater....nikome se nemam namjere ispricavati....sve tvoje konplimente upucene meni su u namjeri ne dobijanja odgovora od tvog prijatelja Adama...koliko je placen repetitor.....

Tebi sve najbolje....bilo je cast uciti od tebe.... i dalje cu biti na svim opsezima i vrstama rada...a o gradnjama....sama hvala niš ne valja.....
Eduard

Offline oe7dbh

• Sr. Member
« Odgovori #36 : 19. Studeni. 2009, 09:03:42 »
Samo za informaciju onih koji to neznaju !!
Repetitor NIJE placen i nije nikada bilo rijeci da ce biti prodan HRS-u , zbog toga jer
sam bio uvijeren da u ona vremena pocetka ATV u Istri, HRS sigurno ne moze odvojiti
4000.- Eura ( koliko kosta materijal sa poslom gradnje i montazom ) za samo par
zainteresiranih. Repetitor sam ja poklonio na trajnu upotrebu svim ATV radioamaterima
pa odkuda bili , u slucaju zatvaranja repetitora ili demontaze sa Ucke isti se vraca u moje
vlasnistvo. NE POSTOJI NACIN ZATVARANJA FUNKCIJA REPETITORA ZA POJEDINE
KORISNIKE ISTOG.
Sa HRS-ovim novcem je kupljena mogucnost prijema signala sa Kvarnerske strane i 23 cm
pokusaj prijema koji se zbog radara ipak nije pokazao kao dobar.
Spisak kupljenog materijala sa cijenama dobili ste sa moje strane svi ATV-jasi korisnici
putem Emaila u ono vrijeme kao i sve druge informacije koje vam saljem ( lijenost staviti po
strani i pregledati moje Emailove u zadnjih 2 godine ). NARAVNO, TAKO JASNO da ce HRS
u slucaju demontaze svoj kupljeni materijal dobiti natrag ( samo se pozurite jer mi bas sada
ovdje treba jedan 4W-tni predajnik za 10GHz-a  Ha Ha Ha ).

Offline 9a2ko

• Sr. Member
« Odgovori #37 : 19. Studeni. 2009, 09:09:35 »
Nakon ovog pojašnjenja, repetitor je privatno vlasništvo pa gazde Adam i Darko mogu, što im je dokazano pravo, mogu okretati antene kako žele....

Hvala, ja prekidam svaki daljni komentar...
Eduard

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #38 : 19. Studeni. 2009, 11:20:48 »
...nakon ove slike prekidam polemiku...
.... nema više
Hvala, ja prekidam svaki daljni komentar...
Eduard

Pa ajde više....
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a2ko

• Sr. Member
« Odgovori #39 : 19. Studeni. 2009, 11:32:56 »
Poslušat cute, dobronamjernice i necu ti dati gušta....koliko je HRS platio za oprenu koja nije u funkciji...

eduard

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #40 : 19. Studeni. 2009, 11:44:54 »
Edi,
daj se dogovori više sa svojim mentalnim sklopom. Oprema koju je savez kupio je u funkciji , što smo već nekoliko puta naveli i nabrojali, a da je tome tako vidi se i iz postova postaja sa Riječke strane koji primaju signal i rade preko repetitora na Učki. Također javili su se postovima i radioamateri iz Istre i Slovenije. Dakle oprema radi i u funkciji je.

Upitaj se dali je tvoja oprema ispravna? Većina ljudi radi i koristi repetitor, pogotovo opremu u vlasništvu saveza. Koliko je ona koštala, možeš uputiti pitanje stručnoj službi Saveza, ja je nisam kupio niti sam je platio. Ja sam je samo instalirao ( i nisam naplatio instalaciju ).

Interesiraj se malo i upitaj odmah, koliko košta sat i radni dan na visini (stupu). Drago mi je čuti da se sa 70 godina koliko si rekao da imaš možeš popeti na stup. Ima još toga za riješiti, R7 na Velebitu, R0 Rijeka itd.. pa navali.....

P.S.
I nemoj zaboraviti uzeti pojas za penjanje..
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a2ko

• Sr. Member
« Odgovori #41 : 19. Studeni. 2009, 11:59:46 »
Napokon vidim da me voliš...pojas za sigurnost.....ma hvala...

end

Offline 9a6arp

• Full Member
ATV REPETITOR 9AOTVR UCKA
« Odgovori #42 : 19. Studeni. 2009, 13:50:41 »
Odgovor na prepucavanje,, pa ko se nađe u njemu !!

1. Ja više nisam službeno menađer za ATV od kad je novi predsjednik HRS-a
2. IO HRS-a ukinuo je je postojeće menađere i ATV su stavili kao i sve ostalo što se radi na višim frekvama pod UKV menađera koji je trenutno gospodin Botica,, on će napraviti svoja radna tjela, pa tako i za ATV, nadam se.
3. HRS nije odgovoran za rad ATV RPT-a već sys op
4. HRS samo finacira i kordinira dogradnje, popravke i evenutalno kupnju RPT-a, kao i pribavljanje dozvola za rad i postavljanje na određenu lokaciju.
5. Za sve ostalo sys op je odgovoran te je dužan ukloniti ili popravti kao i nadograditi postojeći sustav te sve nedostatke.
6. Za nepoštovanje istog se obratite UKV menađeru ili ako ne može on riješti problem, HRS-ovj stručnoj službi ili IO HRS-a

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #43 : 19. Studeni. 2009, 14:54:39 »
Antene rx-tx ...postavljene.....visoko...prijem odličan...čeka se majstor Silvano da opgoni TX....? Ba....! M.
Martin 9A3GE

Offline oe7dbh

• Sr. Member
« Odgovori #44 : 19. Studeni. 2009, 15:04:21 »
Bravo Martine, samo napred, lijep je to osijecaj kad vidim da moj trud u zadnjih tri
godine nije bio uzaludan.
Sad ce tek biti prometa preko tog hrvatsko-drustvenog repetitora :D.
A ti primas Ucku samo sa LNB-om  ??? perfektno !