Autor Tema: ATV REPETITOR 9AOTVR UCKA  (Posjeta: 34588 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
Odg: ATV REPETITOR 9AOTVR UCKA
« Odgovori #15 : 17. Studeni. 2009, 22:48:07 »
Ima li mogucnosti da se postavi omni directional umjesto parabole?
Bas se pitam kakav to "program" imate kada se Edi toliko ljuti?

Pozdrav Gorane,

Pa ne znam kakav je to "program" jer ga ni ja ne vidim od kuće, nego samo iz portabla.
Pa znaš da se svi problemi mogu riješiti, za nas nema problema  ;D

Antena koja pokriva područje Rijeke i Kvarnera na 10 Ghz je horn antena pojačanja nekih 16dB. Dakle nije dish antenna. Kut od -3db je takav kakav je i znamo da je nemoguće zadovoljiti sve, pa je ona okrenuta po nekoj sredini da pokrije što veći broj korisnika.

Omnidirekciona antena se može postaviti, recimo double slot antena, ali dolazi do nekih komplikacija, ako postavim sloticu koja ima 12 ili više dB pojačanja, njen vertikalni kut zračenja je jako uzak tako da će signal prebacivati veće područje Rijeke koje je bliže repetitoru i na nižim nadmorskim visinama dok će udaljenije stanice imati kvalitetniji signal zbog manjeg kuta.

Smanjenje pojačanja antene , tj. slotova povećati će vertikalni kut ali onda će signal biti preslab.
Riješenje leži u 8db slot anteni i dodatnom pojačalu za 10GHz. (Na ATV-u 4dB je velika razlika u kvaliteti signala)

Naravno sve to košta, a neke stvari se trebaju raditi po narudžbi, npr takva slot antena. Ako savez izdvoji financijska sredstva za takvo poboljšanje sistema, ono može biti izvedeno. Naravno tu treba dodati i troškove montaže i nadogradnje takvog sustava.

Trenutna instalirana ATV oprema u vlasništvu saveza je kompletno okrenuta prema Rijeci i Kvarneru i sa ovom instaliranom opremom se ne može ostvariti veće pokrivanje signalom na 10GHz. Uvijek će biti nezadovoljnih, ali takav broj nastojimo smanjiti.

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a2ko

• Sr. Member
« Odgovori #16 : 18. Studeni. 2009, 08:19:53 »
Trenutna instalirana ATV oprema u vlasništvu saveza je kompletno okrenuta prema Rijeci i Kvarneru i sa ovom instaliranom opremom se ne može ostvariti veće pokrivanje signalom na 10GHz. Uvijek će biti nezadovoljnih, ali takav broj nastojimo smanjiti.....

Piše i informira Adam a to je laž jer samo jedna antena pokriva cjeli Kvarner...kuhinja velikog majstora.... ako je i od Adama previše je....

stisak ruke eduard 73

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #17 : 18. Studeni. 2009, 08:40:05 »
Predlazem moderatoru da nedolicne apaurinske postove sankcionira, te manageru da iskopca ATV repetitor na Ucki dok se ne rijese nesuglasice oko prijema u Kvarneru i Istri.

Ne vidim post od AD6IW, koš?

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #18 : 18. Studeni. 2009, 08:52:45 »
ŠTA JE ..DI SU RUŽE....KAKAV JE TO NAČIN OBRAĆANJA....? KRIV NEVALJALI ADAM...A TKO JE SVE NAPRAVIO I SREDIO....2KO....MALO MORGEN...! NESUGLASICA NEMA.....? AJ NEKA SE POSTAVI STVAR PREMA CRIKVENICI...PA DA GLEDAMO VELEUMAN PROGRAM NA 2KO ATV...! CCCCCCCCCCCCCC....! M.
Martin 9A3GE

Offline 9a2ko

• Sr. Member
« Odgovori #19 : 18. Studeni. 2009, 09:19:27 »
Pozdravio te, moj prijatelj, Marinko, koga si istjerao sa opsega...mene neces.... kupio si predajnik od Adamove klape pa sada mudrijaš...ja sam strimao i znam razlikovati audio ulaze....

ne pacaj se u moja posla....73 eduard

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #20 : 18. Studeni. 2009, 09:42:27 »
Bo...! Svašta....? nema ruža nema poljubaca...? M.
Martin 9A3GE

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #21 : 18. Studeni. 2009, 10:19:22 »
Trenutna instalirana ATV oprema u vlasništvu saveza je kompletno okrenuta prema Rijeci i Kvarneru i sa ovom instaliranom opremom se ne može ostvariti veće pokrivanje signalom na 10GHz. Uvijek će biti nezadovoljnih, ali takav broj nastojimo smanjiti.....

Piše i informira Adam a to je laž jer samo jedna antena pokriva cjeli Kvarner...kuhinja velikog majstora.... ako je i od Adama previše je....

stisak ruke eduard 73

Edi pozdrav,

Ne razumijem kako nešto možeš okarakterizirati kao laž, da bi to kasnije isto ustvrdio?
Pročitaj opet, gdje sam u postu Goranu objasnio kako jedna antena na 10 Ghz pokriva Rijeku i Kvarner. I tu jednu antenu nije kupio savez nego je netko postavio na slobodno koristenje svima a platio iz džepa netko drugi.

Sva oprema koju je kupio savez za ATV repetitor je u funkciji pokrivanja signala iz područja Rijeke i Kvarnera. To su: prijemna panel antena za 2,4 Ghz, pripadajući interdigitalni filter, downconverter Khune 2,4/1,2 Ghz.

Antenu i interdigitalni filter za područje od 23cm koju je kupio savez smo demontirali 12.11. jer su smetnje radara na tom bandu prevelike. Isti će biti vraćeni u savez prvom prilikom transporta kako bi se mogla iskoristiti za druge stvrhe (paket, ATV, D-star). Bolje je da stoji u skladištu nego da erozira na stupu na Učki.

Ostatak opreme koja je instalirana je plaćena iz privatnih džepova i data na korištenje svima. Tvoje opetovano blaćenje svih onih koji su podmetnuli svoja leđa u ovome i drugim projektima na Učki se tolerira (barem sa moje strane) jer sam shvatio da nemaš tehnička znanja i podlogu koja bi te dovela do ispravnih zaključaka.

Sebičnost je ljudska osobina i crta koja je kod tebe posebno naglašena, jer kad bi se svi ostali koji su sudjelovali u ovome projektu tako ponašali, vjerovatno bi imali situaciju sa repetitorima koja se dešava u ostatku Hrvatske.
Ne umanjujući trud i doprinos svih koji su doprinjeli ovom projektu dodao bih da jedni od onih koji su uložili najviše vremena truda i novca (OE7DBH, 9A7BBD, 9A4QV) uopće ne vide signal spomenutog repetitora i ne mogu ni emitirati preko istoga, ali im je uvijek drago čuti kad se pojavi novi korisnik sustava.

Do gledanja..

QV

"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a2ko

• Sr. Member
« Odgovori #22 : 18. Studeni. 2009, 10:32:00 »
Ponovno neistina.....oprema nije u funkciji i JA u Crikvenici ne vidim signala sa Ucke jer TI to želiš...
Moje neznanje ne utice na Tvoju prevelikun pamet....koliko je savez utrošio novaca....to kriješ ...

Priznaj si jer si upotrebio sve snage da sprjecis Gorana da se susretne s Crikvenickim amaterima...

Da nemaš koristi nebi se prihvatio posla i izbacijo Mladena koji je želio održavati repetitor...

Strašno umišljaš svoju velicinu...uzemlji se.... ja nisam poput tebe super man i ne dugujem ti nikakvu zahvalnost za ATV.

Umješan si u prepisivanj sa Interneta......73 vrati mi signal sa repetitora....

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #23 : 18. Studeni. 2009, 10:35:45 »
DEČKIIIIIIII !!!!!

Molim malo više tolerancije i privatne stvari rješavajte na PM ili mail nivou.

Neka ovaj forum ostane na nivou koji je imao i do sada PLEASE!!!!!

Krešo

Kreso

Offline 9a2ko

• Sr. Member
« Odgovori #24 : 18. Studeni. 2009, 10:39:45 »
O krasno, uvaženi Krešo, molim te da sa ovoga portala iskljucis moj ATV strim.
Bit cu ti zahvalan.... 73 eduarD 9A2KO

Offline oe7dbh

• Sr. Member
« Odgovori #25 : 18. Studeni. 2009, 12:19:44 »
Cinjenice:
Kod postavljanja predajne Kvarnerske antene uzeo sam neku zlatnu sredinu
i to prema Susku-Kostrena ( vidljivo na slici ).
Nakon visestruknog urgiranja zbog slabog prijemnog signala sa strane 9A2KO ,
20.10.2007 ukrao sam signal Rijeci i okrenuo predajnu Hornantenu za 9.5° vise
prema Crikvenici ( slika ! ).
Trenutni smijer hornice nisam kontrolirao, ali je sigurno pomaknuta prema Rijeci
jer inace se signal nebi tako dobro vidjeo u Rijeci.
Kut Crikvenica do Marcelji iznosi 56° i nemoguce ga je pokriti sa tom Hornicom.

Prijemna parabola za talijanski Link nema nikakve veze sa pokrivenoscu predajne
antene za Kvarner !!.

Ako nekoga interesira snaga predajnika i nacin dijeljenja snage kao i smijerovi
antena, molim za Email.

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #26 : 18. Studeni. 2009, 14:04:25 »

Priznaj si jer si upotrebio sve snage da sprjecis Gorana da se susretne s Crikvenickim amaterima...

Da nemaš koristi nebi se prihvatio posla i izbacijo Mladena koji je želio održavati repetitor...

Umješan si u prepisivanj sa Interneta......73

vrati mi signal sa repetitora....

Kad čitam koje sve moći mi pridaješ, osjećam se kao da sam iz serije Star Trek, BEAM ME UP SPOCK  :D :D

vrati mi signal sa repetitora....

Ma vratit ću ti kitu ruža iz giardina.....

Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a2ko

• Sr. Member
« Odgovori #27 : 18. Studeni. 2009, 14:35:55 »
Ma vratit ću ti kitu ruža iz giardina.....

Kitu ruža daj mami a objavi koliko je HRS platio za repetitor da preko njega mogu raditi Slovenski i Italjanski amateri a JA Hrvatski radioamater nemogu....

eduard

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #28 : 18. Studeni. 2009, 15:57:04 »
Hrvatski radioamateri primaju sliku sa Učke....odlično...! M.
Martin 9A3GE

Offline 9a2ko

• Sr. Member
« Odgovori #29 : 18. Studeni. 2009, 15:59:55 »
U Crikvenici mrak....radujem se tvojom radošcu.....nakon ove slike prekidam polemiku...