Autor Tema: POKUPLJE 2009  (Posjeta: 7987 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A9L

• Full Member
POKUPLJE 2009
« : 18. Svibanj. 2009, 07:56:39 »
Citam Pravilnik natjecanja Pokuplje 2009. Sve lijepo sroceno, jasno i transparentno.
Ima razlike sa Pravilnikom activity kontesta  ali to je normalno i OK. Poanta je u kategorijama. Pravilnik Pokuplja striktno odvaja HOME i PORTABL stanice.

5. KATEGORIJE
A - Jedan operator - home
Postaju poslužuje jedan operator, a mjesto s kojeg radi (adresa) identična je adresi
upisanoj u dozvoli za rad radiopostaje. Bilo kakova pomoć u radu na stanici, okretanju antena, vođenju LOG-a i sl. svrstava postaju u kategoriju više operatora.

B - Jedan operator - portable
Kao pod A, jedino što je lokacija s koje postaja radi proizvoljna, a ne može biti ista kao u dozvoli za rad.

Kao sto se vidi iz prilozenog HOME je na adresi na koju glasi dozvola. I to decidirano pise u Clanku 5 tocka A.

Tocka 5 B decidirano kaze da ne moze biti kao u dozvoli za rad.
I onda procitas prijavljene rezultate na robotu i imas sta vidjeti. Kontest lokacije po brdima najednom ispadaju HOME lokacije. Nije sada tu pitanje davanja /P ili ne.....tu je prijavljivanje lokacija koje cak nisu ni privatne a kamoli da su upisane u dozvoli za rad. Jos kad znas koja je to lokacija, a znas i adresu usred grada na koju glasi dozvola stvarno ti se mora zgaditi rad u natjecanju a na njoj ni traga od nekih grupa antena.......sta reci.??

Kaze Clanak 14 Istog Pravilnika
14. ODUZIMANJE BODOVA I DISKVALIFIKACIJE
Natjecateljska komisija poništit će sve neoznačene duple i višestruke veze koje pronađe, te od ukupnog skora oduzeti deseterostruki iznos bodova uračunate duple veze. Komisija će poništiti svaku nekompletnu vezu i svaku vezu u kojoj se nađe da je neki od elemenata veze krivo upisan (odnosi se na pozivnu oznaku, primljeni i predani raport, uključivo brojem veze i QTH-lokatorom, te ako se vrijeme upisivanja QSO-a kod korespodenata razlikuje za 10 ili više minuta.
Diskvalifiran će biti i onaj natjecatelj kod kojeg se ispostavi da je od prijavljenog skora oduzeto 10 ili više % bodova, ili da je od ukupno prijavljenog broja ispravnih veza oduzeto 10 ili više %. Diskvalificiran će biti natjecatelj za kojeg se utvrdi na osnovi najmanje tri neovisne prijave natjecatelja, koji pošalju LOG, da je namjerno kršio pravila natjecanja, ili da se nije pridržavao uvjeta iz dozvole za rad radiopostaje te ometao rad ostalih natjecatelja.
Lijepo sroceno, definirano ali ima jedan ali..... ako prijave 3 natjecatelja. Tijekom natjecanja nije bilo nikakvog ometanja, i sa te strane nema ni potrebe da se traze 3 stanice za prijavu. Ali zato postoji dokaz u dozvoli za rad,  QTH lokator, nadmorska visina. Sve lijepo pise. I mislim da netreba nikakvih dodatnih prijava.
15. TUMAčENJE PROPOZICIJA
Pravo tumačenja ovih propozicija ima isključivo natjecateljska komisija koju formira organizator natjecanja 'Pokuplje 2009' godine, a sastoji se od tri člana kluba.
Komisija pregledava LOG-ove, izdaje neslužbene i službene rezultate, rješava pritužbe natjecatelja, a odluke komisije su konačne.
Kako ce ova komisija rjesiti slucaj to ostavljam njima na dusu. Sve se zna, sve se vidi, propozicije su rekle svoje.

Evo ja i ovim putem ulazem prigovor na stanice 9A3XM i 9A2LX koje nisu radile sa lokacije koja im je u dozvoli za rad vec sa portabl lokacija. A komisija ako je prava ispitat ce slucaj i donijeti pravo i posteno rjesenje.
Uz pozdrav
Leon Kanzler 9A9L
73's de Leon 9A9L

Offline 9a6c

• Hero Member
Odg: POKUPLJE 2009
« Odgovori #1 : 18. Svibanj. 2009, 08:00:32 »
Ako je ovo prigovor organizatoru, možda bi ga trebao poslati organizatoru?

GG

Offline 9A9L

• Full Member
« Odgovori #2 : 18. Svibanj. 2009, 08:02:02 »
Narvno da sam ga poslao. Ali i javno ga objavljjem da se vidi i da se zna.
73's de Leon 9A9L

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #3 : 19. Svibanj. 2009, 20:38:03 »
Leone,
stajem na tvoju stranu i priključujem se negodovnju...vjerujem da si u pravu, ali isto tako nekako vjerujem da su obojica pogriješila kod prijave, odnosno da to nisu učinili namjerno.
Problem je vjerojatno i u robotu pošto se jednim potezom prijavljuje za oba takmčenja...aktiviti i Pokuplje.

Nisam odmah reagirao nakon tvojeg posta jer sam očekivao njihovo očitovanje po ovom pitanju ali još ništa...

Ako organizator ne odradi svoje...nebuju me više vidli u listi Pokuplja.
Baš me zanima kak bu to ispalo...a pro po mojih prošlogodišnjih problema... >:(

9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline 9A2LX

• Newbie
  • *
« Odgovori #4 : 19. Svibanj. 2009, 21:37:04 »
Pozdravljam sve !!
Ja nisam pogresio  i kod mene je sve u redu, što se može i viditi uvidom u radio dozvolu, ako ju netko, za to nadležan bude zatražio.
73! Boban 9A2LX
ps Netko se treba ispričati, javno, isto kao što me je javno prozvao da sam lažac,jer sam lagao kod prijave lokacije sa koje sam radio u kontestu,a prije tjedan dana sjedili smo zajedno za stolom, jeli i pili. Čudni neki ljudi ??
olvejs luk et the brajter said of laif

Offline 9A9L

• Full Member
« Odgovori #5 : 19. Svibanj. 2009, 22:46:52 »
E moj Bobane.
Sjedenje za istim stolom ne znaci da se pristaje biti idiot dok drugi vara u prijavi lokacije i kategorije u kojoj se radi. Nije problem u vaznosti dozvole nego u lokaciji sa koje se je radilo. I vrlo lako je dokazati sa koje se lokacije radilo jer na adresi na koju ti glasi dozvola nema bas neke skalamerije opisane u prijavi kategorije. A sto se tice sjedenja za stolom mozemo mi ponovo i to i u Osijeku a i bilo gdje drugdje. Natjecanje je jedno a druzenje ipak nesto drugo. A za konacnu odluku i trazenje dozvole na uvid neka odluci natjecateljska komisija. Sto bi rekao Bandic, nek svako radi svoj posao. Posteno i bez muljanja. I zato sto smo sjedili zajedno za stolom, ja bi trebao dopustiti da me se vara a ja nebih na to smio odgovortiti na to prigovorom natjecateljskoj komisiji. Svasta.....cudna su ti neka mjerila o postenju.
« Zadnja izmjena: 19. Svibanj. 2009, 23:00:21 9A9L »
73's de Leon 9A9L

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #6 : 20. Svibanj. 2009, 01:15:22 »
Bobane,
OK, kaj se mene dotikavlje...vjerujem ti na riječ...dok te ne ulove :D
9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline 9a3xm

• Newbie
  • *
« Odgovori #7 : 20. Svibanj. 2009, 20:20:19 »
Pozdrav svima!
 Pošto sam prozvan,eto da se i ja očitujem!
 Zahvaljujem Leonu na brizi .Nisam pogriješio kategoriju niti sam želio bilo koga obmanuti.To ću vrlo rado dokazati komisiji ako zatraže dozvolu na uvid.Kao što Gospod reče nekad davno...neka kamen baci....
  Želim vam uspješan QRP i DX i do idučeg kontesta!!
  73 de 3XM

Offline 9A9L

• Full Member
« Odgovori #8 : 20. Svibanj. 2009, 20:39:41 »
Pozdrav svima!
 Pošto sam prozvan,eto da se i ja očitujem!
 Zahvaljujem Leonu na brizi .Nisam pogriješio kategoriju niti sam želio bilo koga obmanuti.To ću vrlo rado dokazati komisiji ako zatraže dozvolu na uvid.Kao što Gospod reče nekad davno...neka kamen baci....
  Želim vam uspješan QRP i DX i do idučeg kontesta!!
  73 de 3XM

Samo sto to treba biti tvoja dozvola za tu lokaciju a ne Matina 9A4M dozvola. Pravilnik decidirano trazi lokaciju koja je u dozvoli za rad natjecatelja a ne prijatelja....

73's de Leon 9A9L

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #9 : 20. Svibanj. 2009, 20:51:39 »
Leone, ja jedva čekam novi pravilnik kada se u dozvolu bude moglo upisivati više lokacija. E bogme, ja ću prijaviti i jednu adresu u Šemovcima.

73 de 9a2d

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #10 : 20. Svibanj. 2009, 22:18:47 »
E Leone, Leone......
Pravilnici, zakoni, uredbe, odredbe ....
pravopis, krivopis....

Leone jel se sjećaš da si ti bio prvi koji je odradio vezu sa čini mi se Rumunjem pod pozvnom oznakom 9A150NT ?
A zakon kaže da se pozivna oznaka sastoji od predmetka 9A, jednog broja i maksimalno 3 slova u sufiksu s time da ona ne mogu biti OiV. Pa sad ti meni reci jesi li ti kršio zakon?

toliko o onim kamenjima i bacanju  ;D ;D
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A9L

• Full Member
« Odgovori #11 : 20. Svibanj. 2009, 22:39:37 »
He he .....to pitaj nekog drugog. Sluzbeni znak HRS-a, cak i propozicije za diplomu napisane za tu oznaku pa je valjda i zakonski sve u redu bilo. I opet ono Propozicije. Pravilnik. Ako je tako napisano, ako se tako trazi onda samim radom i slanjem dnevnika pristajem na uvjete koji se traze. Ako mi ne pasu ne radim. I tu je prici kraj. Sve ostalo je muljanje, varanje. A za tvoju informaciju HRS je taj koji izdaje pozivne oznake. A valjda se sjecas i 9a2009xx. Oces reci da je i taj van Zakona?
73's de Leon 9A9L

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #12 : 20. Svibanj. 2009, 23:12:53 »
Pa naravno da je i taj 9a2009xx van zakona, isto kao i svi slični...
HRS ne izdaje pozivne oznake, HRS daje prijedlog, a agencija je ta koja izdaje pozivne oznake.

Onaj koji koristi pozivnu oznaku je ili bi trebao biti odgovorna osoba, no to je sad vec offtopic.
Htio sam samo reci da svi imamo ruke od marmelade  ;D

Uostalom, primjedbu komisiji je legalno poslati, i ako je bilo nepravilnosti, zna se kako dalje.
Ako nije, opet zna se...

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A5K

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #13 : 21. Svibanj. 2009, 08:22:13 »
Samo sto to treba biti tvoja dozvola za tu lokaciju a ne Matina 9A4M dozvola. Pravilnik decidirano trazi lokaciju koja je u dozvoli za rad natjecatelja a ne prijatelja....
Nisam baš pravnik (a mislim da nisi ni ti), no, gdje piše u propozicijama da se decidirano traži lokacija koja je u dozvoli za rad natjecatelja? Molim, bez onog podrazumijeva se i sl.
Ili, da još malo otvorimo Pandorinu kutiju, da sam ja došao u Šemovce raditi od Leona contest i radim kao 9A9L jesam portable ili nisam? A što ako radim kao 9A5K?
Ili još bolje... ako radim od doma, kao 9A5K nisam portable, jel tako? A što ako radim od doma s klupskim znakom? Onda sam u portablu?
Bez obzira na hvatanje na točku i zarez, moje osobno mišljenje je da permanentno postavljenje lokacije nikako ne mogu biti portabl. Čemu se onda mučiti i nositi cijelu opremu u portabl, postavljati antene itd. i na kraju ti u kategoriju portable dođe postaja koja ima postavljene sisteme i opremu kao permanentnu lokaciju. Ima li to smisla?

Najte kaj zameriti.

73,
Krešo - 9A5K

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #14 : 21. Svibanj. 2009, 09:15:01 »
Bolje otvoriti Pandorinu kutiju nego kutiju od lineara za vrijeme natjecanja  :D
ali joše je bolje otvoriti kutiju keksa negdje u pol natjecanja  :D

Krešo, pa ne možeš ti raditi u kontestu pod oznakom 9A9L osim ako ste u kategoriji multi i radite zajedno.
Također ne bi smio raditi ni kao 9A5K koristeći njegovu opremu. Ali ako bi je već i koriatio bio bi 9A5K portable, dok on sam isti ne bi bio portable. Malo cudno ali je tako..

Također od doma ne bi smio raditi sa klupskim znakom a svojom postajom. Sve se svodi na popis onih postaja koje stoje u radio dozvoli. Jer tamo stoji lokacija, pozicija, visina, antenski sustav i nabrojane postaje.

Malo je komplicirano to napravljeno ali šta sad?
Mislim da ću reći kao i agencija našem Zlatku 9A3AQ - Odbija se  :D

pozdrav
QV
Heinrich Rudolf Hertz