Autor Tema: Kakav je status davno potvr?enih veza pod bivšim pozivnim oznakama?  (Posjeta: 1431 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A4TA

• Newbie
  • *
    • http://www.9a4ta.info
Lijep pozdrav svima - koliko Vas ima, poslije duuugoooo vremena i odsustva...  :)

Radije bih Vas pozdravio na opsegu, ali to bude još malo pričekalo dok se ne organiziram. ;) Kao povratnik na "Radijske valove što život znače", sa uzdasima sam pregledao QSL kartice iz prošloga stoljeća (1981. - 1992.g. i nešto malo u periodu od 1992.g - 1994.g.).

Interesira me jel' se priznaju potvrđene veze pod bivšim pozivnim oznakama, za npr. diplome, DXCC listu ili to sada ima samo povijesno-sentimentalnu vrijednost pa krećem opet od nule?
Miša Nicinger - 9A4TA

Offline 9A9L

• Full Member
Odg: Kakav je status davno potvr?enih veza pod bivšim pozivnim oznakama?
« Odgovori #1 : 22. Travanj. 2009, 16:22:27 »
Naravno da se priznaju sve veze sa svim osobnim znacima koje si imao.
U formularu ti pise da traze sve pozivne oznake koje si koristio ali pod uvjetom da su tvoji osobni.
73's de Leon 9A9L

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #2 : 22. Travanj. 2009, 18:59:29 »
Obzirom na promjene dxcc statusa, najsigurnije je priupitati 9A8A koji je dxcc check point za nas.

GG

Offline 9A4TA

• Newbie
  • *
« Odgovori #3 : 22. Travanj. 2009, 20:20:01 »
Izvrsno, znači nisam HAMLET ;) odmah ću otvoriti jednu novu tabelu u tabličnom kalkulatoru i krenuti sa unosom dosadašnjih postignuća. :D
Miša Nicinger - 9A4TA

Offline 9A8A

• Newbie
  • *
« Odgovori #4 : 23. Travanj. 2009, 06:37:17 »

Interesira me jel' se priznaju potvrđene veze pod bivšim pozivnim oznakama, za npr. diplome, DXCC listu ili to sada ima samo povijesno-sentimentalnu vrijednost pa krećem opet od nule?

Pozdrav !

Veze pod bivšim pozivnim oznakama se priznaju za DXCC ! Možeš nastaviti gdje si stao u davna vremena..hi

73's Mark

Offline 9A4TA

• Newbie
  • *
« Odgovori #5 : 23. Travanj. 2009, 13:23:17 »
Zahvaljujem, svima na odgovoru. Nije da sada sve znam, ima tu još nedoumica oko brojanja zemalja, ali o tom potom... Kada sam u ranim '80-ima i kasnije na 2m odradio tih 20-tak zemalja i podosta QTH polja (po sejćanju nekih 90-tak) nisam razmišljao puno o svemu tome, bilo je važnije "raditi" i graditi nove antene, 'nelinearce', pratiti stanje tehnike, ići na skupove, okolna brda i tako to... Sada je lijepo pogledati QSL-ke koje sam srećom sačuvao, iako mi nisu sve države potvrđene. :(

Nisam još niti uređaj nabavio, ali sam zato već dogovorio izradu nove QSL kartice (višebojni tisak, 280gr. sjajni papir) jer što je Radio amater bez QSL kartice - ništa, do pričalica bez pokrića! ;)
Miša Nicinger - 9A4TA