Autor Tema: Dobar rain sketer  (Posjeta: 1260 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6KZH

• Newbie
  • *
Dobar rain sketer
« : 23. Lipanj. 2017, 18:06:02 »
Na lokaciji  JN86DM - 9A1CMS.Događaj oko 15:30 MES  :'(  :'(  :'(  :'(

Offline S53K

• Jr. Member
  • **
  • TUNE FOR MAX SMOKE !
Odg: Dobar rain sketer
« Odgovori #1 : 23. Lipanj. 2017, 21:18:26 »
uhhh!  :(

nadam se, da uspijete do ctesta poravnat, barem GHz !

GL!
73 Simon, S53K / 9A8AW

Offline 9a3qb

• Newbie
  • *
« Odgovori #2 : 23. Lipanj. 2017, 21:37:16 »
Više nego strašno.

Offline 9a2sb

• Sr. Member
« Odgovori #3 : 26. Lipanj. 2017, 06:37:24 »
.......ufff,štete svakojake......moja sućut!

Evo slike iz Daljske planine,gdje se "ludiraju" oni iz Dalja-9A1CRD-9A8D....sretno im bilo...pa može se i ovako raditi.
Polarizacija je ostala OK,malo visi-lupa po Dunavu,ali ako su kablovi čitavi....nebih ja ništa mjenjao.Naložiš snagu pa oderi....
Kud im nije odnelo onu malu parabolu za 5GHz-HamNet internet....neće drek ni oluja!
« Zadnja izmjena: 26. Lipanj. 2017, 14:47:29 9a2sb »
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9A9R

• Newbie
  • *
« Odgovori #4 : 26. Lipanj. 2017, 08:19:08 »
 >:(  GM
Zlatko

ufffff
Gdje je to polomilo?
Promjer cijevi i debljina stijenke?
Materijal?

Mogle bi se spasiti antene.

CU 73 Vlatko
9A9R

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #5 : 26. Lipanj. 2017, 12:23:40 »
Da nije baš bilo dobro. Sve na bregu pomelo. U grabi malo manje štete.
Ovo samo potvrđuje da RS ima dva lica: kada ti je na 200 km i nad glavom : ( . Inače doživljaj je bio kao kod eksplozije. Doslovno udar.

Biti će nešto živo za kontest izgleda. Stari majstor Pepi 4RJ  i osali pomagaći već rade na smanjenju štete.  1z
Luci, 9A1Z

Offline 9A4EW

• Sr. Member
« Odgovori #6 : 27. Lipanj. 2017, 23:38:46 »
.......ufff,štete svakojake......moja sućut!

Evo slike iz Daljske planine,gdje se "ludiraju" oni iz Dalja-9A1CRD-9A8D....sretno im bilo...pa može se i ovako raditi.
Polarizacija je ostala OK,malo visi-lupa po Dunavu,ali ako su kablovi čitavi....nebih ja ništa mjenjao.Naložiš snagu pa oderi....
Kud im nije odnelo onu malu parabolu za 5GHz-HamNet internet....neće drek ni oluja!

Helou OC Zlatko! Imaš QRM na 5GHz od te parabole?
73 de 9A4EW, Hrvoje

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #7 : 28. Lipanj. 2017, 11:34:00 »

[/quote]

Helou OC Zlatko! Imaš QRM na 5GHz od te parabole?
[/quote]

A da preformuliraš pitanje... ima li nekoga tko nema QRM-a od tog smeća ?

Pod hitno prijaviti HAKOM-u.....
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A4EW

• Sr. Member
« Odgovori #8 : 28. Lipanj. 2017, 19:47:20 »
Adame, poznat mi je QRM koje ti uređaji prave radioamaterima koji rade na 6cm. Pitanje je bilo konkretno upućeno Zlatku jer se osvrnuo na taj uređaj koji je na 9A8D lokaciji, pa me čudilo da mu pravi smetnje sa 32km udaljenosti. Što se tiče prijave HAKOM-u, ako zanemarimo privatne linkove, linkove između firmi, wireless udruge i ostale, nije mi jasno kako u 9A legalno posluje jako puno privatnih internet providera koji su uredno registrirani kao tvrtke? Uvjeren sam da ne rade bez dozvole HAKOM-a.
73 de 9A4EW, Hrvoje

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #9 : 29. Lipanj. 2017, 09:43:52 »
Što se tiče prijave HAKOM-u, ako zanemarimo privatne linkove, linkove između firmi, wireless udruge i ostale, nije mi jasno kako u 9A legalno posluje jako puno privatnih internet providera koji su uredno registrirani kao tvrtke? Uvjeren sam da ne rade bez dozvole HAKOM-a.

Jedno je biti registriran kao provider, pružatelj usluga a drugo je koristiti opremu sukladno zakonskim propisima. Unazad više godina promijenjena je regulativa kojom više nije potrebna dozvola od nadležnog tijela za uvoz RiTT opreme. Zakonodavac je sankcioniranje ishoda korištene takve opreme prebacio sada na krajnjeg korisnika.

Paralela postoji i u našem hobiju, dobio si dozvolu za rad, pozivnu oznaku a to da li koristiš opremu sukladnu propisima te nitko ne pita, dok te netko ne prijavi recimo HAKOM-u. Kad kupuješ radio postaju van RH nitko te ne pita da li takav uređaj zadovoljava zahtjeve koje je zakonodavac propisao. Eventualno carina može pogledati da li postoji oznaka CE (China export) a sve ostalo je na tebi kao korisniku.
Kod rješavanja problema smetnji koje nažalost u većini slučajeva moramo trpjeti ne bi se trebali voditi zahtjevima ili osporavanjem korištenja frekventnog spektra ostalih korisnika nego upravo kvalitete opreme koju drugi korisnici koriste tj. zahtjevima da se poštuju norme i zahtjevi koje je zakonodavac propisao.

"Seljački" napisano, ne smiješ se buniti da ti susjed ima psa "Medu" ali smiješ se buniti što taj pas laje van uredovnog vremena  ;D
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a3qb

• Newbie
  • *
« Odgovori #10 : 29. Lipanj. 2017, 15:12:27 »
Ah vi bez grijeha!
Pustite ljude da rade, ili vam i to malo postaja na gornjim opsezima smeta.
Pazite kad se saginjete po taj kamen bez grijeha da vam se ne desi nešto prosto.
Ponudite se ljudima da se to popravi i nadajte se poenima u natjecanju, ili vam ti "punkti" ne trebaju.
Daljci samo naprijed, popravit to i vozi dalje.
Pozdrav iz Josipovca.
P.S.
9a6k-144 MHz stup savijen 20-ak stupnjeva i gornja antena dosta pomotana.
73!

Offline 9A6KZH

• Newbie
  • *
« Odgovori #11 : 11. Srpanj. 2017, 16:45:53 »
Vratili smo se iz mrtvih:::

Offline 9A6KZH

• Newbie
  • *
« Odgovori #12 : 11. Srpanj. 2017, 16:52:41 »