Autor Tema: QRP EME  (Posjeta: 497417 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
QRP EME
« : 20. Svibanj. 2007, 23:25:31 »
QRP EME qso

9A4QV koristena oprema 3el quad boom 82cm, 350w, FT-857d, no LNA, 20m RG-214, elevacija cca 25 deg, no ground gain.
DK3EE 4x24 el, LP

Dakle i sa skromnom opremom se moze napraviti eme qso, osim DK3EE, slusani na zvucnik RU1AA, KB8RQ .....

DK3EE    144136.0      9A4QV    [EU] Germany    EME 3el QUAD/350w -23    20:56z
 9A4QV    144136.0      DK3EE    [EU] Croatia    eme -29 tks qso !    20:53z

Kad nema Es moze i ovako, band je vikendom preplavljen stanicama od .100 do .150

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A3GE

• Hero Member
Odg: EME
« Odgovori #1 : 04. Studeni. 2007, 23:15:15 »
???? A gdje je EME :::???? pas mater šta se desilo....Pozdrav Goranu  u JUESEJ....jes ..probao sa kablovima pa ništa....izbacio sve ...???...stavio atenuator -1dB I BLOK KONDEZATOR  i pravo na katodu cijevi.....SWR   ok      30 W- in 350 W. out...all pod kontrolom ...i sprava pere sada na MS tri sata....sve u redu....(40 W. in 450 W. out) cijev se ne pregrijava i na pada snaga...dobro se hladi...gutt ....dole je slika....Pozdrav...9A3GE Martin (nastavlja se)
Martin 9A3GE

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
Odg: QRP EME
« Odgovori #2 : 04. Studeni. 2007, 23:42:46 »
Alo majstore,

nesto se opasno zablentavilo na webu, nestao je 3GE blog a bogami i u contest prijavi loga nesto ne stima, izgleda da sam puuuno zgrijesio, otisao u minus oko 2 biliona punti.

(To je zto jer je Djani dosao na vhf web)  ;D
a sad će i Jemenciiiiii

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A4FW

• Full Member
    • Radio klub "Vinkovci" - 9A1CHI
« Odgovori #3 : 04. Studeni. 2007, 23:51:47 »
E Adame,

ovakav rezultat još nisam vidio. Znao sam da si spreman na velike rezultate, ali ovo?  :) ??? :)
Ajd mi pošalji log na PM pa ću provjeriti što je u pitanju.

73 de Željko, 9a4fw

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #4 : 04. Studeni. 2007, 23:57:34 »
 ;D
Jesi vidio sta majstori sa mora mogu napraviti, a
evo ugasio sam notebook upravo, da ne cekas, poslati cu ti sutra tijekom dana edi pa pogledaj sta ne valja,
ali i kod 4MF je nesto cudno, kod njega pak nema prijavljenoga rezultata, prazna je rubrika, samo je onaj drugi bez errora na webu.
Nema prese, sutra cemo to rijesiti.
Pozdrav

QV
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #5 : 05. Studeni. 2007, 00:18:07 »
Hola.....PC mi je zaražen...trojan hojan mojan downlader ovaj- onaj  NOD NEMERE TO OČISTITI ZA SADA...TREBA MAJSTOR....9A6PSM da to sa linuxom sredi.....? Pas m. napadi sa svi strana a ....??? Ma obrana je jaka...(Uprava đe je čat ???) ok ide se dalje ...sutra na Mjesec sa new one ....linearom da probujemo...dole je slika 3 EME radioamateura i jednog policjota ( pogodite koji je)....ha ! Pozdrav 9A3GE Martin (nastavlja se(na bilo koji način))
Martin 9A3GE

Offline 9A3NC

• Newbie
  • *
« Odgovori #6 : 05. Studeni. 2007, 15:38:17 »
Viva fren'

Da ni policijot onaj s onemi krvavi ocima?
Ma ne more bit niki drugi  ;) :) :)

Pozdrav de D2/9A3NC  (Fredi)

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #7 : 05. Studeni. 2007, 16:58:58 »
..........Bravo.....dobio čevap i pivo u Feride ! ha 3GE.....(dole je Fridrikaven)
Martin 9A3GE

Offline 9a9c

• Full Member
« Odgovori #8 : 05. Studeni. 2007, 17:12:03 »
pozdrav QRPEJAŠI
SAMO VI NAVALITE SA QRP VEZAMA...ŽIVOT JE KRATAK ZA QRP
AKO IMA NETKO ZAINTERESIRAN DA MI NAPRAVI QRP LINEAR ZA 144 MHZ OKO 3000W NEKA SE JAVI
TNX ..ŽIVJELI QRPEJAŠI...9A9C

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #9 : 05. Studeni. 2007, 17:36:45 »
--------------------------------------SLIJEDI--------------------------------------------
Martin 9A3GE

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #10 : 11. Studeni. 2007, 12:10:46 »
MARTINEEEEE sretan ti imendan  :) :) :)
9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #11 : 12. Studeni. 2007, 00:22:58 »
Dobar veče..! Thanks Tom ( joj neko bijelo flaširano u subotu...boli glava)...cccc...! Budem kratak..radnja na grupi završena..sve poravnato stegnuto i stavljen LNA sa gasiranim fetom....tonne oborene i tu dojde 2x7 elemenata (antene u izradi)pa da drugi sistem bude u rezervi..! Mjesečina niks ....slabe propagacija (deg - 8) i nema nikoga ? Ali ipak primljeno par refleksija RN UT SM i W stanica ( pozivao ali sa njima ništa...? Jedini me vidio F1DUZ ...? A smetnje 57...?...! Kada se poprave prilike vederemo come va...? U medjuvremenu radim na new one transverteru ( MGF...pa prav u mixer i IC 703 na 28 Mhz....pojačanje maxi a šum mini...??? Tja...! Dole je izlazni stupanj (tx) od istoga...! QQE03/20 ...? A ostalo tranzistorići  (treba drajva za dvije GI7B) Pozdravljeni 9A3GE Martin (nastavlja se)
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #12 : 17. Studeni. 2007, 23:00:09 »
Evo ga 1 Dobar veče ! Ama gdje ste nigdje nikoga a...zima...bura i nuevo El Presidente del Croatico asuncion de radioaficados ! Dobro ...prošlo i to...demokracija ...ko bi gori sada je doli i viceversa...tja ! ( UPRAVA HRS...gdje je časopis ? )...Ma valjda dojde već...! Ok ostavimo to ! Bura dosta jaka i antene mi plešu amo-tamo...ali nikakve štete...sve čitavo...pa ajmo na Mjesec...propagacija dobra pa da probamo... i uradjeno je nešto i vidjeno puno toga....dobio najbolji raport do sada -17 u JUESEJ...K9MRI ..Joe...veza od prve dobro išlo...pa -20 from Rusija od Serga RX1AS...te nova zemlja na popisu Portugal...znani CT1HZE....-22....! Vidjeno...LU....PY...A61... SM...te jedna ruska QRP stanica ( single antena 17 elem. i 300 W.)...to je ono pravo ..sistem je ok na prijemu što je najvažnije...! Vjetar je stalno drmao sa antenama i dobro je to sve to primljeno..( možda kako antene su se micale i onda u momentu pogode točno mjesec pa je refleksija najbolja...ali sve je funkcioniralo ok) Linear je bio na max.   cijev se ne pregrijava...i oko 400 W. out-a...(GI7B može podnijeti max. napon 2500 v. i sa dobrim hladjenjem se dobije oko 500 W. out-a ? A cijev robusna ...tvrda...masivna... i nije skupa ...baš prava za nas ! No next PA bude sa dvije cijevi...pa prava kila se dobije ? Evo malo detaljnije od opreme što koristim TRX FT857...FT817( E TAJ JE BOLJI NA PRIJEMU PRAVI MALI DRAGULJ( imami dva svjedoka ??)) te GI7B ....25 met.ecoflexa coaxa i LNA u anteni i grupa kao finale što praši na mjesec..nije bogznašto ali pruža puno satisfekšna...jeli ? A svjedoci...? ma 9A2SS i 9A6PSM sa nekim novim lapatopom...ganz novi ( treba za poso 2ss-uju ) i ta sprava imala instaliranu Vistu ...pa su oni to skidali brisali rušili...( ta Vista da je prvoklasni zaheb onih majstora iz microsofta) i instalirali XP... pa zapeli sa drajverima ...pa sam im to reko to ovako to onako..vozi dalje ( šalim se ... nemam pojma sa time...meni sprava treba pokorno služiti ...jeli...? kada pukne što ta dva majstora mi sve srede uspiješno)... Ok bio je uspiješan dan za naše stvari...sada trebam nešto "kemijati" kako kaže Adam 9A4QV...( vidjeli ga tamo na "MS" kako radi Engelsku i okolicu) ! Va subote gremo va Pordenone kakve dobre krame potražiti...ak bude..? Tako ..dole je sistem " stakiranja antena za 144 mhz za one koji namaju prostora previše ...? Pozdrav...9A3GE Martin (nastavlja se)
Martin 9A3GE

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #13 : 18. Studeni. 2007, 12:56:04 »
Evo ga Martine,
Back to real QRP, u prilogu zanimljiva umjetnost tropo ms signala stanice S53RM,
slušano na 3el QUAD, vidjeti čemo šta će danas biti ms/eme sa low budget equipment  ;D

Inače, probudio se tek u podne za kontest, i podijelio nesto bodova....

QV
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #14 : 18. Studeni. 2007, 14:14:45 »
Evo i make my day EME antenna  :P
Heinrich Rudolf Hertz